TEKİRDAĞSPOR YİNE SAHİPSİZ KALDI

Tekirdağ’da büyük şok! Yeni seçilen yönetim Tekirdağspor’u yüz üstü bıraktı. Futbol takımı kaldığı otelden atılmak ile karşı karşıya kaldı.
11.01.2018
559 kez okundu

Tekirdağ’da krizler dinmek bilmiyor. Tekirdağspor’un 3 Ocak tarihinde olağan üstü kongresi yapılmıştı.Kongrede başkan seçilen müteahhit Kenan Aydın’ın yaptığı; “Bu yıl alabildiğimiz kadar çok puan alıp seneye şampiyon bir takım yaratmak istiyoruz. Bunun yanında Tekirdağspor’un bundan sonra kimsenin parasına puluna ihtiyacı olmayacak. Teknik heyet doğrultusunda çalışmalar yapıp üst liglerden 5-6 oyuncu alıp, genç oyuncularımızla onları harmanlayıp iyi bir takım yapacağız” sözleri tüm taraftarları heyecanlandırmıştı. Ancak Tekrdağspor’da ilk patlak başarılı defans oyuncusu Samet Önger’in, Tekirdağspor’dan ayrılarak Karacabey Birlikspor ile 1,5 senelik anlaşma imzalamasıyla baş gösterdi. Yeni seçilen Kenan Aydın da çok fazla borç olduğu gerekçesiyle yakın çevresine Tekirdağspor’un başkanlığından istifa edeceğini açıklayınca büyük bir kriz meydana geldi.Kongrede seçilen Başkan Kenan Aydın’ın, ekibinin ve sonradan transfer edilen 7 oyuncunun da Antalya’da kamp yapılan otelden ayrıldığı iddia edildi.
MAHSUR KALDILAR
Başkan Kenan Aydın’ın ekibi otelden ayrılınca sezon ilk yarısında takımda olan 15 oyuncu, Yardımcı Antrenör Okan Aydın ve malzemeciler otelde mahsur kaldı.Otel yönetimi, otel masrafları ödenmediği takdirde Tekirdağspor’un oteli terk etmesini istedi. Malzeme Odası kilitlenerek malzemelere el kondu.
Tekirdağspor kampa uçakla ile gitmişti. Ancak yönetimin oteli terk etmesi üzerine parasız kaldı. Tekirdağspor eğer kamp yaptığı otelden kapı dışarı edilirse dönecek yol paraları bile bulunmuyor.
SEZER NE DİYECEK?
Tekirdağspor’un eski Kulüp Başkanı Zekir Sezer her şeyin yolunda olduğuna dair şansına ait sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunmuştu. İstanbullu Müteahhit Kenan Aydın’ın Tekirdağ’a gelmesinde büyük etken olan Zeki Sezer’in bu kriz sonucunda ne gibi bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.
İŞTE İSTİFA EDEN İSİMLER
Tekirdağspor’un resmi sosyal medya hesabından ilk açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, “3 Ocak 2018 Çarşamba Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısı ile yönetim kuruluna seçilen Kenan Aydın, Akın Aydın, Engin Yavuz, İsmet Gökdere, Harun Balcı, Okan Bal, Furkan Bircan, Salih Çakır ve Sinan Aydın seçim öncesi taraflarına bildirilen mali durum ile seçim sonrası gerekli belgelerin incelenmesi neticesinde ortaya çıkan mali durum arasında ciddi farklar olması sebebiyle 10 Ocak tarihi itibariyle Tekirdağspor’un da menfaatleri doğrultusunda istifa etmiştir.
Tekirdağspor kulübü 2. Başkanı Zeki Sezer ve diğer kalan yönetim üyelerine bundan sonraki Tekirdagspor Kulübü Başkanlığı süresince başarılar dileriz… ” denildi.
Onur ŞEKER