TEKİRDAĞ’A 5 YIL KAYBETTİREN BAŞKANDAN BRIFING ALMAM

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, CHP’li aday ve aynı zamanda mevcut Başkan Kadir Albayrak’ın kendisine brifing verme çağrısına karşılık bir açıklama yaparak, “Şehrimize 5 yıl kaybettirmiş bir başkandan brifing almanın bana da, ekibime de en ufak bir katkısı olacağını da düşünmüyorum” dedi.
14.02.2019
371 kez okundu

Bir takım algı operasyonları ile yanlış yönlendirilmelerin önüne geçebilmek adına bu açıklamayı yapmayı uygun gördüğünü dile getiren AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Tekirdağ halkı ile aramdaki gönül köprüsünü birilerinin yıpratması mümkün değil, ancak yine de birilerine meydan boş değil demek istedim” dedi.
“CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli ki bütün başkanlık süresince olduğu gibi bugün de bir duygu karmaşasının içerisindedir” diyen Özcan, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ancak biz bundan, açıkçası büyük memnuniyet duymaktayız. Çünkü yapmak istediklerini, planladıklarını, yapamadıklarını, neden yapamadıklarını anlatması gerekirken, elinde bu vizyonda bir hazırlık olmadığından, belli ki adım adım bizi takip etmekte ve gündemini ‘Mestan Özcan’ ile belirlemeye çalışmaktadır. Mestan Özcan bu şehrin gündemindedir, kendisinin de gündeminde olması gayet doğaldır. Verdiğim her cevap sonrası sessizliğe büründüğü için, bir süredir kendisine cevap vermemeyi uygun görsem de, bir konuyu açıklama gereği duyuyorum.”
44 GÜNLÜK ÖMRÜ KALDI
Başkan Kadir Albayrak’ın kendisine çağrıda bulunarak, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendisine brifing vereyim” demesi üzerine Özcan, “Beni bizzat arayarak bir toplantıya davet etti. 44 günlük hizmet ömrü kalmış bir Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan ne benim ne de bu şehrin halkının artık bir talebi olacağını düşünmüyorum. Üstelik, bu şehrin yüksek potansiyelini göremeyerek, son derece düşük bir performans ile şehrimize 5 yıl kaybettirmiş bir Başkan’dan brifing almanın bana da, ekibime de en ufak bir katkısı olacağını da düşünmüyorum. Sanıyor ki, dünya kendisi etrafında dönüyor. Sanıyor ki, biz kendisine cevap veremeyiz. Allah’tan başkasından çekinmeden, insanımızın gönlüne girmekten ve onlara hizmet etmekten başka dert edinmeden çıktık bu yola. Ancak dediğim gibi verdiğim cevapları kaldıramadığı ve sonrasında sessizliğe büründüğü için her sorusunda onu muhatap alarak halkıma vakfettiğim vaktimi harcamayacağım” dedi.
BENİ ELEŞTİRENLERE KÜSMÜYORUM
Özcan, “Yalnızca şu konuyu açıklamış olayım: Kendisini bilinçaltında benim Başkan seçileceğime o kadar inandırmış ki, brifing verelim talebinde bulunması bir yana ‘Başkan olursa, 5 sene görevinde kalabilecek mi?’ diye sormuş. Bir de ‘bunu, halk merak ediyor’ demiş. Ben de diyorum ki “Benim insanım bana 2 telefonumdan, 1 whatsapp hattımdan, bütün sosyal medya hesaplarımdan ulaşıyor ve ben her biri ile tek tek ilgileniyorum. Binlerce şahit var buna. Tek tek cevap veriyorum. Derdine çare olmaya çabalıyorum. Senin gibi kendisine küçük bir eleştiri getiren herkese küsüp onları hesaplarımda engellemiyorum.”
BEN SÖZÜMDEN SORUMLUYUM
“Senin gibi, Tekirdağ’ın 11 ilçesini şantiyeye çevirip, hiçbir projesini tamamlayamayan; tamamlanamayan bu projeleri seçim kitapçığına tamamlandı yazamadığı için ‘tamamlanma aşamasında’ yazmak zorunda kalan; belediyeyi borç batağına sürükleyen, eski TESKİ Genel Müdürü tarafından bile topa tutulan, en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeyip etrafındaki herkesle çocuk gibi küsen biri bile 5 yıl bu görevi yaptıysa, yapabiliyorsa; merak etme, ben en az 15 yıl bu görevi Allah’ın izni ile sürdüreceğim. Allah ömrüme zeval vermezse, halkım da bilsin, beni onların iradesinin aksine bir hareket etmek zorunda bırakacak bir durumda olmayacağım. Ben bu şehre hür irademle ‘Potansiyeli birlikte ortaya çıkaracağız. Bu şehri muhteşem bir vizyon şehir yapacağız. Ben de söz verdiğim o 1059 hizmet adımını yapamazsın, yapılamaz diyenler olsa da yapacağım’ dediğimden sorumluyum. Hem insanıma, hem tarihe, hem Allah’a karşı sorumluyum” şeklinde konuştu.
Onur ŞEKER