TEKİRDAĞ’IN YOĞUNLUK HARİTASI PAYLAŞILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren harita paylaştı.
08 04 2020
3100 kez okundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Yerleşkesi’nde Bilim Kurulu üyelerinin telekonferansla katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklama yaptı. Türkiye’deki koronavirüs salgınıyla ilgili son durumu açıklayan Bakan Koca, korona hastalığının Türkiye genelindeki dağılımını gösteren haritayı da paylaştı. Paylaşılan haritaya göre; İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak’ta yoğunluk daha fazla.
ÇORLU-ÇERKEZKÖY-KAPAKLI-SÜLEYMANPAŞA BAŞI ÇEKTİ
7 Nisan Salı günü Günlük Koronavirüs bilgilerini paylaşan Bakan Koca, Türkiye korona haritasını duyurdu. Koca Türkiye ile birlikte Tekirdağ’da da, virüsün nasıl hızla yayıldığı haritada açık bir şekilde açıkladı. Türkiye Koronavirüs vaka haritasında kırmızıyla işaretlenen bölgeler, yoğunluğun daha fazla olduğu bölgeler olarak belirtildi. Paylaşılan yoğunluk haritasında Tekirdağ’da Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı çevrelerinde vaka sayısında yoğunluk gözlenirken, Süleymanpaşa’da da yoğunluk yaşandığı gözlendi.
Edinilen bilgilere göre; mavi renkler testler, mor renkler ikinci test, yeşil renkler vaka ve kırmızı renkler ölüm yaşandığı anlamına geliyor.Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600