TEKİRDAĞ’IN HER YERİNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

Yeni Tip Koronavirüs (COVID 19) salgını ile tüm imkânlarını seferbere ederek mücadelesini sürdüren Süleymanpaşa Belediyesi, sağlık çalışanlarının korunması için de yeni tedbirler geliştiriyor. Süleymanpaşa Belediyesi bünyesinde tamamen yerli malzemelerden üretilen sıfır temaslı sağlık kabinleri ve izolasyonlu sedyeler, Süleymanpaşa’da bulunan hastaneler başta olmak üzere Tekirdağ’ın 9 ilçesindeki hastanelere teslim edildi.
09 04 2020
248 kez okundu
Tasarım ve üretiminin tamamının Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiği kabin ve sedyeler sayesinde sağlık çalışanları ile hastalar arasındaki temasın en az düzeye indirilmesi ve her türlü virüsün bulaşma ihtimalinin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

TEKİRDAĞ’IN 10 İLÇESİNDEKİ HASTANELERE ULAŞTIRILDI

İlk olarak Süleymanpaşa’da 1 ve 3 numaralı Devlet Hastaneleri ile Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde hastaların ve sağlık çalışanlarının kullanımına sunulan sağlık kabinleri ve izolasyonlu sedyeler, Tekirdağ ilçeleri Çorlu, Çerkezköy, Saray, Kapaklı, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Malkara, Hayrabolu ve Şarköy’deki hastanelere de teslim edilerek hizmete geçirildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN KORUMASINDA

Özellikle sağlık çalışanlarının bulaşıcı hastalıklara karşı korunmasını amaçlayan kabin ve sedyeler ile hasta ve sağlık personelinin ilk temasta birbirlerinden tamamen izole olmalarını sağlıyor. Hastane girişlerindeki sağlık kabinlerinde hastanelere gelen hasta ve hasta yakınlarının ateşlerinin ölçülmesi ve diğer ilk işlemler özel eldivenler sayesinde gerçekleşebiliyor. Yine izolasyonlu sedyeler aracılığıyla enfekte olmuş ya da şüpheli durumdaki hastaların sağlık çalışanları ile temas etmeden tedavilerine başlanması sağlanabiliyor.

YÜKSEL: TÜM İMKÂNLARIMIZLA MÜCADELE EDİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Koronavirüs salgını ile mücadelede en ön cephede savaşan sağlık çalışanlarımızın sağlıklarının korunması en büyük önceliklerimizden biridir. Biz kendi sorumluluk sahamız içindeki hastanelerimizde sağlık çalışanlarımızı korumak için tüm tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Ayrıca sorumluluk alanımızda olmasa da Tekirdağ’ın 8 farklı ilçesindeki hastanelerimize de tamamen kendi üretimimiz olan sağlık kabinleri ve izolasyonlu sedyeleri ulaştırdık. Bu mücadele, hiçbir sınır tanımayan bir düşmana karşı verilen küresel bir mücadeledir. Dün olduğu gibi, bugünde zorlukların üstesinden birlikte geleceğiz. “Biz Bize Yeteriz.” Tüm kurumlarımız gibi Süleymanpaşa Belediyesi olarak bizler de tüm imkanlarımızla bu mücadeleye katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600