TEKİRDAĞ DSYB’DEN ÜYELERİNE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun yaptığı açıklamada 13. Etap KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Destekleme Programı) kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım hibe son başvuru tarihinin resmi gazetede yayınlanan tebliğe göre 14 Kasım 2019 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.
09 10 2019
169 kez okundu

Tekirdağ DSYB Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun açıklamasının devamında, “Hibe konuları bizim üyelerimizi de yakından ilgilendiren, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar ve çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri gibi birçok geniş farklı konuları kapsamaktadır. Hibe konuları hakkında daha detaylı bilgiler T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı internet sitesindeki KKYDP 13. Etap Uygulama Rehberi ve Birliğimizin hibe konusunda uzman personelinden alınabilir. Hibe desteği alacak proje konusuna göre 50 bin TL – 2 milyon 500 bin TL arasında değişmektedir. Hibe almaya hak kazanan proje bedelinin KDV hariç kısmının yüzde 50’si hibe olarak devlet tarafından verilecektir” dedi.
Başkan Durgun, ayrıca hibe projelerinin hazırlama ve başvuru sürecini yetiştiricilerin herhangi bir danışman yardımı olmadan tek başına yapmasının çok zor olduğunu söyleyerek; “Bu nedenle birliğimiz bünyesinde bir personelimizi bu konuda görevlendirdik. Hibe başvurusu yapmak isteyen üyelerimizin hizmetindedir. Üyelerimize ait proje hazırlama ve başvurularını hiçbir ücret talep etmeden gerçekleştiriyoruz” dedi.
Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600