TEKİRDAĞ DSYB’DE BAŞKAN DURGUN GÜVEN TAZELEDİ

Tekirdağ ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde seçim heyecanı yaşandı. DSYB Başkan ‘Ergin Durgun’ ile yola devam dedi.
16.04.2018
425 kez okundu

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Bakanlık Müfettişler raporuna istinaden olağanüstü genel Kurulu 13 Nisan 2018 Cuma günü saat 10.00’da Tekirdağ Ticaret Borsası Salonu’nda 557 üyenin katılımı ile gerçekleşti.Divan Kurulu Başkanlığı için iki aday yarıştı. Genel Kurula katılan üyelerin 380 oyunu alan mevcut yönetimin adayı Malkara Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan Divan Başkanlığı’na, Ender Çeşme, Nuri Bahadır Özcan ve Erkan Metin katip üyeliklere seçildiler. Diğer aday 143 oy aldı.Genel Kurulda, eski yönetim kurulu üyeleri ve onları destekleyenler tarafından Divan heyetine erken seçim önergesi verildi. Fakat genel kurula katılan üyelerin oy çokluğu ile sunulan erken seçim önergesi reddedildi.Böylece mevcut başkan Ergin Durgun güven tazelemiş oldu.Daha sonra eski yönetim Kurulu üyeleri hakkında düzenlenen Bakanlık Müfettişleri raporundan oluşan gündem maddeleri oylandı. Genel Kurul tespit edilen miktarlardaki paraların eski yönetim Kurulu üyelerinden önce rızaen istenmesi ve ödeme yapmamaları halinde Mevcut Denetleme Kurulu’nun eski yöneticiler hakkında Alacak Davası açmasına karar verdi.

HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK
Gerçekleşen Genel Kurulda Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü, Şube Müdür Yardımcısı ve yaklaşık olarak 40 polis personelinin katılımıyla yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı.Genel kuruldan sonra birlik üyelerine Birlik bahçesinde yemek ikram edildi.Başkan Ergin Durgun, genel kurula katılanlara teşekkür ederek, Birliğin bundan sonra önünün açık olduğunu ve hizmetlerinin artarak devam edeceğini dile getirdi.

Önder TABAK