TEKİRDAĞ BAROSU MAĞDUR AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci ve beraberinde heyet, geçtiğimiz günlerde Çorlu’da polis ve vatandaş arasında yaşanan üzücü olay nedeni ile aileyi ziyaret etti.
28 05 2020
3225 kez okundu

Silahtarağa Mahallesi’nde sokağa çıkma kısıtlamasının ihlal edildiği ihbarı üzerine Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri bölgeye sevk edildi. Polis ekipleri, sokakta bulunan vatandaşları evlerine girmeleri yönünde uyarıda bulunduğu sırada bir grubun, polis ekiplerine hakaret ettiği iddia edildi. Bu sırada grup ile polis arasında arbede yaşandı. Yaşanan olay ile ilgili olarak aileyi Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci ve beraberinde heyet aileyi ziyaret ederek olayın detaylarını dinledi.

SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ!

Aileyle yapılan görüşmenin ardından çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulunan Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci, “Gerçekten üzücü bir olay yaşandı. Birkaç kamu görevlisinin işledi suçu tüm teşkilata yıkmamalıyız hem zaten aile de bu şekilde söylüyor. Zor kullanma sınırı görüntülerde de çok fazla olduğu gözüküyor. Avukatlık kanunu da insan haklarını koruma konusunda bizlere görev veriyor. Bu vesile ile hem aileyi ziyaret ettik hem de yaşadıklarını dinledik. Bu konuyu insan hakları komisyonumuza devredeceğiz ve adli yargılamanın yapılması için biz de süreci takip edeceğiz.” diye konuştu.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600