TAŞIMALI SUYA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Çorlu’da yaşanan su kesintisi sonrası vatandaşlara tankerlerle taşımalı su götüren TESKİ, sosyal medyada yapılan eleştiriler sonrası basın açıklaması düzenledi.
12.06.2018
482 kez okundu

Nusratiye Mahallesinde haftasonu yaşanan su kesintisinde mağdur olan vatandaşlara TESKİ’ye ait tankerler ile taşımalı su verilmesi sosyal medyada büyük yankı buldu. Özellikle vatandaşların yaşadığı bu mağduriyeti AK Parti Teşkilatları, hesaplarında da paylaşarak CHP’li Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’yi eleştirdi. Yaşanan bu durum sonrasında yazılı açıklama yapan TESKİ Müdürlüğü, arızanın henüz giderilemediğini, bölgede kaçak su borusunun patladığını kaydetti.
SU PATLAĞININ YERİ BELLİ DEĞİL
TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa imzalı basın açıklamasında, yeri belli olmayan içme suyu hattı bulunulduğu ve suyun yüzeye çıkmadığı belirtildi. Açıklamada, “9 Haziran 2018 tarihinde ALO 185 çağrı merkezimize Çorlu İlçesi Nusratiye Mahallesinde su kesintisi olduğu ihbarı gelmiştir. İhbar üzerine TESKİ Çorlu Şube Müdürlüğü ekipleri arızaya müdahale ederek gerekli onarımı yapmışlardır. Fakat yine aynı bölgeden su kesinti ihbarları gelmeye devam etmiştir. Yapılan kontrollerde yeri belli olmayan bir içme suyu hattı arızası olduğu tespit edilmiştir. Arıza sonucu suyun yüzeye çıkmadığı, yerin altına kaçak su şeklinde aktığı belirlenmiştir. Zaman kaybetmeden ekiplerimizce tespit kazıları, bölgeyi daraltmaya yönelik vana koyma ve yer altı dinleme çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Mesai kavramı olmaksızın TESKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı ve Çorlu Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre zarfında ve arıza bulunana kadar Nusratiye Mahallesinde su kesintisi yaşanmaktadır. Abonelerimizin gerekli tedbirleri almaları önemle rica olunur” denildi.

TAŞIMALI SU DAĞITIMI DEVAM EDECEK
Aboneleri arıza giderilene kadar gerekli tedbirleri almaları konusuna uyarıda bulunan TESKİ, abonelere tankerle su dağıtımının yapılacağını kaydetti. Açıklamada, “Site ya da apartmanlarında içme suyu deposu bulunan abonelerimize tankerle su temini yapılmaktadır. Abonelerimiz tankerle su temini için ALO 185 çağrı merkezini arayabilirler” denildi.
Tutku AKBAŞ