ŞÜPHELİLER YURT DIŞINA KAÇARKEN YAKALANDI

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan bazı zanlıların yurt dışına kaçacakları yönündeki ihbarı değerlendirmesi sonucu, durdurulan otomobil içinde bulunan E.Ö., M.İ., M.O.C., Ş.C., M.A. ve F.D.’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlılardan M.İ., E.Ö., M.A. ve F.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
15.03.2019
175 kez okundu

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ekipleri FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik yaptıkları çalışmalar kapsamında, iki ayrı araç ile haklarında arama bulunan 6 zanlının, Tekirdağ üzerinden yurt dışına kaçacakları yönünde ihbar alması üzerine harekete geçti. Bunun üzerine plakaları açıklanmayan iki ayrı otomobil polis uygulama noktalarında durduruldu. Durdurulan otomobillerin içinde E.Ö., M.İ., M.O.C., Ş.C., M.A. ve F.D. isimli 6 kişi yakalandı. Yakalanan zanlıların araçlarının içinde arama yapıldı.
4 KİŞİ TUTUKLANDI
Gözaltına alınan zanlılar ifadeleri alınmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Üzerlerinde sahte kimlikler çıkan zanlılar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan M.İ., E.Ö., M.A. ve F.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürüyor.
Ahmet Can AYDIN