Söz meclisten içeri

Kırklareli Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında "Söz Meclisten İçeri" tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunda, adalet sistemi, üniversiteler ve fikir özgürlüğü konuları işlendi.
19.05.2015
8567 kez okundu

Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda sahnelenen ve Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun "Söz Meclisten İçeri" adlı eserinden sahneye uyarlanan oyunu Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş izledi. Kısa skeçler arasında Uğur Mumcu'nun yazdığı köşe yazılarından alınan bölümlerin okunduğu oyunda, adalet sistemi, üniversiteler ve fikir özgürlüğü konuları işlendi.

ÇOK HÜZÜNLENDİK

Vatandaşların ilgi ile izlediği oyun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. Oyun sonunda sahneye gelen Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, oyuncuları tek tek teşekkür etti. Kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, “Oyunu izlerken tüylerim diken diken oldu. Birbirinden değerli sanatçı arkadaşlarımız bizlere bu akşam çok şeyler anlattılar. Hepimiz bu oyunda çok hüzünlendik. Sanatçılarımızı yürekten kutluyorum’’ diye konuştu.

DEVRİM