Söz meclisten içeri

Kırklareli Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında "Söz Meclisten İçeri" tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunda, adalet sistemi, üniversiteler ve fikir özgürlüğü konuları işlendi.

Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda sahnelenen ve Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun "Söz Meclisten İçeri" adlı eserinden sahneye uyarlanan oyunu Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş izledi. Kısa skeçler arasında Uğur Mumcu'nun yazdığı köşe yazılarından alınan bölümlerin okunduğu oyunda, adalet sistemi, üniversiteler ve fikir özgürlüğü konuları işlendi.

ÇOK HÜZÜNLENDİK

Vatandaşların ilgi ile izlediği oyun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. Oyun sonunda sahneye gelen Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, oyuncuları tek tek teşekkür etti. Kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, “Oyunu izlerken tüylerim diken diken oldu. Birbirinden değerli sanatçı arkadaşlarımız bizlere bu akşam çok şeyler anlattılar. Hepimiz bu oyunda çok hüzünlendik. Sanatçılarımızı yürekten kutluyorum’’ diye konuştu.

DEVRİM

Diğer Haberler

Müzikseverlere unutulmaz konser

Müzikseverlere unutulmaz konser

Trakya Oda Orkestrası, geniş bir repertuvar ile dinleyicilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Dinleyicilerin tebriklerini kabul eden Şef Alper Çam katılımdan oldukça memnun olduklarını belirtti....
Roman Dernekleri bir arada

Roman Dernekleri bir arada

Trakya Roman Dernekleri Platformu’nun Bölge Toplantısına katılan 19 Roman Derneği yöneticilerine Keşan Belediyesi tarafından bir öğle yemeği verildi.
Kent için daha çok çalışacağız

Kent için daha çok çalışacağız

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Halkı tarafından belediye başkanı seçilmesinin ardından bir yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen ödüle doymuyor.
Bin günde bin eser projesi

Bin günde bin eser projesi

Kırklareli Belediyesi’nin hazırladığı 'Bin Günde Bin Eser' projesi Tarihi Kentler Birliği tarafından kabul edildi. Başkan Kesimoğlu, proje ile tarihi eserlerin gelecek nesillere aktarılacağını belirtt...
50. Sanat yılı kutlaması

50. Sanat yılı kutlaması

Sinemerkez Akademi Genel Müdürü Ali Murat Güven ve Edirneli sinema sanatçısı Levent Çakır, Vali Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret etti.
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster