SOYDAŞLARDAN AVRUPA PARLAMENTOSUNA ÇIKARMA

Bulgaristan Türklerinin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin daveti üzerine Çorlu’dan bir heyet Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Parlamentosunu ziyaret ederek temaslarda bulundu.
06.12.2018
338 kez okundu

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin Trakya Temsilcisi Güner Çetin’in organizasyonunda düzenlenen programda Çorlu ve Ergene’den Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin MKYK eski üyeleri, muhtarlar ve dernek başkanlarının yer aldığı heyet Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nu ziyaret ederek temaslarda bulundu.
Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin Avrupa Parlamentosu’ndaki Avrupa İçin Liberal ve Demokrat İttifakı grubundaki milletvekillerinden Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova tarafından karşılanan heyet üyelerine Avrupa Parlamentosu ile ilgili bilgiler verildi. Avrupa Parlamentosu’nda oturumu izleyen heyet üyeleri ardından Avrupa’nın tarih müzesini ziyaret etti. Ayrıca heyet üyeleri Brüksel’de 1958 yılında Expo 58 fuarı için yapılan Atomium Anıtı’nı da ziyaret etti.


YEMEKTE HEDİYE TAKDİMİ
Gündüz temaslarının ardından heyet üyeleri, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Milletvekilleri Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova tarafından verilen akşam yemeğinde bir araya geldi. Gecede Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin Trakya Temsilcisi ve CHP Çorlu Belediye Meclis Üyesi Güner Çetin, Milletvekili Necmi Ali’ye, Meclis üyesi Osman Öztürk’te Filiz Hüsmenova’ya Osmanlı Belgelerinde Çorlu Kitabı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabını hediye etti. CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve Ergene Bulgaristan Göçmenleri Derneği Başkanı İsmail Uslu’da Milletvekilleri Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova’ya kahve fincanı hediye etti. Brüksel ziyareti sonrası heyet üyeleri Türkiye’ye döndü.
Defne Tuğçe AYAZ