SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 81 ilde hayata geçirilen ‘Sosyal Medyadan Sosyal Meydana’ projesi kapsamında Çorlu’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.
20 01 2020
333 kez okundu

Proje kapsamında Çorlu Gençlik Merkezi, Trend Arena AVM Etkinlik alanında bir araya gelip, cep telefonlarını bir kenara bırakarak, çocuk ve gençlerin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılma şansı yarattı. Gönüllülük Kulübü üye gençlerin de katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte akıl ve zeka oyunları, resim boyama, eğitsel oyunlar ve yüz boyama rekreatif etkinliklerine katılan çocuk ve gençler, duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sosyal medyadan bu tarz etkinlikler ile ayrı kalarak boş ve serbest zamanlarında gençlik merkezinde kullanacaklarını iletti. Kırmızı yelekli gençlik liderleri önderliğinde mavi yelekli gönüllü gençler Furkan Dokgöz ve Abdussamed Uzun’un bu faaliyetlerin toplumsal farkındalığı sağlamak adına çocuklarda bilişsel katkılar oluşturmak ve kendilerinin de bu etkinliklerden sosyal yararlılık görmesinden mutlu olduklarını dile getirdi. Ayrıca bu durum sosyalleşme ve iletişim kurma becerilerini ön plana çıkarıp, böylece sosyalleşen çocuklar için bir etkinlik haline gelip kişisel yönde becerilerini göstermiş oldu.

GENÇLERİ MERKEZİNE DAVET

Gençlik Merkezi adına konuşan Kurum Müdürü Hidayet Göktaç ise tüm amaçlarının çocuk ve gençlerin serbest zamanlarında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlenerek topluma duyarlı, üreten ve sorgulayan bireyler olmaları gerektiğini düşünerek bu etkinliği organize ettiklerini, çocuk ve gençleri merkezlerine davet ettiğini söyledi.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600