SOSYAL MEDYADAN HAKARETE SUÇ DUYURUSU

Malkara ilçesinde Roman Dernek Başkanı Niyazi Güneş, sosyal medyada Romanları hedef alan paylaşımı gerekçesiyle bir polis memuru hakkında suç duyurusunda bulundu.
09.08.2019
658 kez okundu

Gazibey Mahallesi’ndeki dernek binasında basın açıklamasında bulunan Roman Dernek Başkanı Niyazi Güneş, “İlçemizde düzenlenen bir halı saha turnuvası maçının ardından bir polis memuru, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Romanları kast ederek, ‘Bunlar Allah’ın lanetli kulları, Allah bile bunları terk etmiş, siz neden bunları insan yerine sayıyorsunuz ve top oynuyorsunuz’ diyerek çirkin bir dil kullanmıştır.
Telefonda bu mesajı gören arkadaşlar yanıma ağlayarak geldi. Mahalleli olarak ve Roman toplumu olarak bu mesaja çok üzüldük. İnanın ki evimizde çocuklarımız bile ağladı. Biz, vatanımıza, bayrağımıza, dinimize bağlıyız. Bu sözleri hak etmedik ve alınmak da istemiyoruz. Herkes bilsin ki biz Türk vatandaşıyız, dinimiz İslam’dır. Bugüne kadar Roman topluluğu, hiç kimseyi incitmemiş, devletimiz ve milletimize de zarar vermemiştir. Emniyet teşkilatında görev yapan bir polis memurunun haddini aşan bu sözlerini, asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kaydetti. 
İNSANLARI BÖLMEKTEN YANA MISINIZ?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Niyazi Güneş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü vardı: ‘Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet’. Ben polis memuru arkadaşa soruyorum: Siz neden bu ayrımcılıktan yanasınız? Siz insanları bölmekten yana mısınız?” dedi. 
GÖREVE SADAKATE DAVET ETTİ
Polis memurunu, görevine sadık kalmaya davet eden Güneş, “Biz insanları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için eğitim veriyoruz, spora teşvik ediyoruz. Ama siz kalkıp bize yardımcı olacağınıza aksine aşağılayıcı tavırlarda bulunuyorsunuz. Siz, kutsal bir görev yapıyorsunuz ve sizi bu göreve sadık kalmaya davet ediyorum” diyerek düşüncelerini belirtti.    
Niyazi Güneş ve arkadaşları, basın açıklamasının ardından Malkara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip polis memuru hakkında suç duyurusunda bulundu.


Hüseyin TAYYAR