SORUMLULAR CEZASIZ MI KALACAK?

11.07.2018
201 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

Yağmur sadece bizim ülkemizde mi yağıyor? Bu resmen bir mühendislik hatasıdır.

Ayrıca bu rayların kontrolü niye yapılmıyor?

Ulaştırma Bakanlığı ne yapıyor?

Sorumlular yine mi cezasız kalacak?

Ölenler öldüğüyle yaralananlar sakatlıkları ile mi kalacak?

Yeter artık diyoruz.

Ayşe Işıl POYRAZ


Bakan Selçuk’a övgü...
TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u kutladı ve şöyle dedi:“Sayın Bakan çok uzun zamandır hasret kaldığımız bir tutumu ortaya koymuştur. İşte ilk düğme, bu olumlu tutumdur. Bu tutumun, yönetimde liyakati esas alan, çalışanların ayrıştırılmasına müsaade etmeyen, uygulamaları kişisel ya da ideolojik taassupla değil eğitimin ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda planlayan bir yönetim anlayışıyla beslenmesi en önemli beklentimizdir.”


‘Her işi erbabı yapmalı...’
KAMU Kurumları ve yerel yönetimlerin artık esnaf ve sanatkarların işini yapmaması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kamu kurumları ve mahalli idareler esnaflığı bırakmalı. Ne güzel atasözlerimiz var. Bunların hepsi yaşanmış olaylardan sonra söylenmiştir. ‘Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de fazla ver’. Kendi işinde başarılı olamayanlar başkalarının işlerine el atıyor, oysa herkes bildiği işi yapsın” dedi.
‘Ekmeği ekmekçiye ver bir ekmek de fazla ver’ atasözünü hatırlatan Bendevi Palandöken konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülke genelindeki bütün fırınlarımız şu an itibariyle kapasitelerinin çok altında dörtte bir kapasite ile çalışıyorlar. Eğer belediyelerimiz ve yerel yönetimler halka ucuz ve ücretsiz ekmek dağıtmak istiyorlarsa fırıncı esnafından alıp öyle yardım yapsınlar. Yerel yönetimlerde esnaf ve sanatkarı desteklemelidirler. Mahalli idareler fırıncı oldu ekmek satıyor. Kamunun görevi ekmek satmak mıdır? Kamunun görevi misafirhaneleri otel, salonları düğün evi olarak işletmek midir” diye konuştu.