SOKAKLARDAN MİLLİ TAKIMA

Çorluspor 1947 Kulübü’nün U-14 takımında forma giyen Efe Birinci göstermiş olduğu başarılı performansı ile U-14 Milli takımına seçildi.
09.02.2018
819 kez okundu

Seymen Mahallesi’nin dar sokaklarında büyüyen Efe Birinci, Çorlu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’na mahalle takımı ile katıldı. Bundan iki yıl önce düzenlenen bu turnuvada Efe Birinci, göstermiş olduğu güzel futbolu ve performansı ile Çorlu Fenerspor Kulübü antrenörlerinin dikkatini çekti. Turnuvanın tamamlanmasından sonra Çorlu Fenerspor Kulübü, Efe Birinci’yi alt yapılardaki kadrosuna kazandırdı. İki yıl Çorlu Fenerspor Kulübü ile maçlara çıkan Efe daha sonra Çorluspor 1947 takımına transfer oldu. Çorluspor 1947 Kulübü’nün U14 takımında sol bek oynayan Efe, geçtiğimiz haftalarda Antalya’da düzenlenen U14 Milli takım aday seçmelerine davet edildi. U14 Milli Takım seçmelerinde de göstermiş olduğu başarılı performansı ile genç milli takım yöneticilerinin dikkatini çeken Birinci, Genç Milli Takımlar sorumlusu Tolunay Kafkas tarafından U14 Milli takımına seçildi.
KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ
Genç sporcunun bu başarısını takdir eden Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Efe Birinci’yi makamında konuk etti. Genç yıldızın yanı sıra ziyarette Çorluspor1947 Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, Başkan Yardımcısı Tarık Yıs, U14 Antrenörü Abdulkerim Şerif Köse de yer aldı. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Efe Birinci’nin bu başarısını takdir ederek U14 Milli takımında başarılar diledi.
PROFESYONEL KULÜPLER TALİP OLDU
U14 Milli takımına seçilen Efe Birinci ayrıca Bursaspor ve Trabzonspor takımlarının da kıskacında, her iki takımda Efe Birinci’yi alt yapı kadrolarına katmak için büyük bir transfer yarışı içinde.
Tutku AKBAŞ