SOKAK ORTASINDA BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde eşinden ayrı yaşayan ve sabah işe gitmek üzere evden çıkan Şeyda Ayyıldız (33) eşi Hakan Ayyıldız tarafından bıçaklayarak öldürüldü.
11.10.2018
756 kez okundu

Olay, ilçeye bağlı Kemalpaşa Mahallesi Remzi Saker Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, eşi Hakan Ayyıldız ile ayrı yaşayan 4 çocuk annesi Şeyda Ayyıldız İstanbul’dan gelerek annesi Nabıyan Gül’ün yanında yaşamaya başladı. Sabah erken saatte çalıştığı tekstil fabrikasına gitmek için evden çıkan Şeyda Ayyıldız yolda eşi Hakan Ayyıldız’la karşılaştı. Eşi Şeyda’dan tekrar eve dönmesini isteyen Hakan Ayyıldız hayır cevabı alması üzerine çift tartışmaya başladı. Bunun üzerine Hakan Ayyıldız yanında getirdiği ekmek bıçağı ile eşi Şeyda Ayyıldız’ı dört bıçak darbesi ile bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Cinayetin zanlısı daha sonra Saray İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Zanlı ilk ifadesinde konuşmak istemediğini söyledi.
YOLDAN GEÇENLER GÖRMÜŞ
Olayı görenlerin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri ve sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde genç kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından ölen Şeyda Ayyıldız’ın cesedi Saray Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
DAHA BEBEĞİNİ EMZİRİYORDU
Olayda kızını kaybeden anne Nabıyan Gül kızının ölümüne inanamadığını belirterek, “Kızım sabah işe gitmek için evden çıktı. Nasıl yaptı bunu, yaktı bizi. İçimizi yaktı. Allah’ta onu yaksın. Daha küçücük bebeği vardı. Onu emziriyordu” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.


Müjde İRFAN