SOKAK HAYVANLARINA DESTEK İÇİN KAHVALTIDA BULUŞTU

Malkara Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, sokak hayvanlarına destek olmak için kahvaltı programı düzenledi.
03 12 2019
383 kez okundu

Düzenlenen kahvaltı programına; onur konuğu olarak Malkara’da hayvan haklarının savunucusu ve temsilcisi olarak zihinlerde ve kalplerde yer edinen Ümran Yoran davet edildi. Ümran Yoran’ın dışında kahvaltı programına yoğun bir katılım vardı. Kahvaltı programına katılanlar şu isimlerden oluştu: Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Burcu Çelik, Başkan Yardımcısı Büşra Özdemir, Üyeler Yeliz Kahraman, Emine Ulu ve Emine Palabıyık, protokol misafirleri olarak TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Aynur Çeşmeliler, Belediye Meclis Üyesi Birsen Karataş, Malkara CHP Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi yönetim kurulu ve üyeleri, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un eşi Seda Yurdakul, diğer okul aile birliği temsilcileri, vatandaşlar, veliler ve basın mensupları.

ELDE EDİLECEK GELİR UMUTLU KUYRUKLAR BAHÇESİNE

Can dostları adına düzenlenen kahvaltı programı ile ilgili Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından şu açıklama yapıldı: “Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği olarak düzenlediğimiz kahvaltı programımızı bir sosyal sorumluluk projesiyle birleştirerek elde edeceğimiz geliri yardıma ihtiyacı olan Umutlu Kuyruklar Bahçesi’ndeki kuyruklu dostlarımızla paylaşmak istedik.

ÖĞRENCİLERİMİZE SORUMLULUK AŞILAMALIYIZ

Programımızın akabinde öğrencilerimize, evlatlarımıza sorumluluk duygusunu aşılamak ve can dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayvan barınağımıza gezi programı düzenleyeceğiz. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın mutluluğuna bizimle beraber ışık tutan başta protokol üyelerimiz, okul idaremiz, okul aile birlikleri, velilerimiz, gönüllü vatandaşlarımız ve hepimizin bir arada toplanmasına vesile olan; programımızda bizim kadar emeği geçen DİP Cafe’nin sahibi ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkürlerimizi borç biliriz.”

HER ZAMAN CAN DOSTLARIMIZIN YANINDAYIZ

Kahvaltı programına onur konuğu olarak davet edilen Ümran Yoran, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ümran Yoran konuşmasında şunları ifade etti: “Böyle nezih bir ortamda sizlerle bulunduğum için, davet edildiğim için çok mutluyum. Her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’ne ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde her zaman can dostlarımızın yanında olmaya devam ediyor. Birbirinden farklı ve faydalı etkinlikle düzenliyor. Başta Okul Müdürümüz Ergün Aydoğan ve tüm idari personele, Okul Aile Birliğine, öğretmenlerine ve öğrencilere tek tek teşekkür ediyorum.

BİZİM İÇİN AYRI BİR SEVİNÇ KAYNAĞI

Bu program sonrasında toplanacak olan yardımın Umutlu Kuyruklar Bahçesi’ndeki can dostlarımıza gidecek olması benim için ayrı bir sevinç kaynağı diyebilirim. Yadigâr Hanım ve ben yıllardır can dostlarımız için elimizden geleninin en iyisini yapmaya, onlara sahip çıkmaya çalışıyoruz. Sizlerin de desteği ve bu tarz etkinlikleri ile onlar daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmeye devam edecek. Onlarında birer canlı olduğunu, temel ihtiyaçlarının dışında sevgiye ve ilgiye muhtaç olduklarını unutmayalım. Sizlerden ricam elbette herkes onları sevmek zorunda değil. Fakat buradan olan misafirlerimiz bu çerçevenin dışında tutarak şunu söylemek istiyorum ki en azından onlara sardırmamanızı, onlara zarar vermemenizi rica ediyorum. Siz değerli misafirlerimizi ve tüm vatandaşlarımızı Umutlu Kuyruklar Bahçesi’ne davet ediyorum ve bir kez daha bu güzel program için sizlere teşekkür ediyorum.”

HATIRA FOTOĞRAFIYLA SONA ERDİ

Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, can dostlarımıza destek olmak için düzenlemiş olduğu kahvaltı programı yapılan konuşmaların ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. 

Hüseyin TAYYAR

 

Etiketler:
Chp
TOBB
Whatsapp
google_160x600