SİNOPLULAR KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Çorlu Sinoplular Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programında Çorlu’daki birçok Sinoplu iş adamı ve dernek üyeleri bir araya geldi.
16.04.2018
347 kez okundu

Çorlu’da en kalabalık hemşehri sayısına sahip olan Çorlu Sinoplular Derneği, düzenlediği kahvaltı programı ile dernek üyeleri, iş adamları, oda başkanları, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirdi. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Metin Akgün, Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay ve yönetim kurulu üyelerinin katılım sağladığı kahvaltı programında konuşan Çorlu Sinoplular Derneği Başkanı Yusuf Gümüş, “Sinoplular Derneği 1993 yılında Çorlu’da kuruldu. Bu zamana kadar çok değerli başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz derneğimize hizmetler etti. Bizler de göreve geldiğimiz bugüne kadar güzel işler yapmaya çalıştık. İnşallah bizden sonra yeni gençlerimiz ve kardeşlerimiz gelerek daha da güzel işler yapacak. Bu kahvaltıya katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

HER İŞ DALINDA SİNOPLU VAR
Programda söz alan Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, “Sinoplular ile yıllar öncesine dayanan bir tanışıklığımız var ama yıllar önce Sinop’tan gelenler ile şimdikiler arasında çok fark var. Nedeni ise o zaman ilk konuşmalarımızda çocukların okutulmasını söyledik. Buraya geldiyseniz ekmeğinizi kazanmanızın şartı çocuklarınızı okutacaksınız dedik. Gördüğüm kadarıyla ikinci kuşak Sinopluların çoğu üniversite mezunu ve her iş dallarında yer alıyor. Bizi ve Çorlu’yu birleştiren etken de bu” dedi.Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ise, “4. yılımı Çorlu’da doldurdum ve Çorlu’nun en önemli değerlerinden biri de 81 ilden vatandaşımızın burada olması. Şu anda 262 bin nüfusa ulaştık. Çorlu’da çok güzel bir renk oluşturduk. Birlik ve beraberliğimiz çok güzel. Çorlu’ya da en çok gelen il de Sinop. Çorlu olarak yapmamız gereken şeylerden biri de yaşadığımız bölgeyi hep beraber memleket yapmamız gerekiyor” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, “Çorlu’muzda 14 bin civarında Sinoplu vatandaşımız var. Hepsi de birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizde başarılı çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bu dayanışma toplantısının her zaman gerçekleşmesini diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin en güzel etkinliklerinden biri de bu. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.


HIZLI YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDECEK

Son olarak konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de, “2018 yılının İlkbahar etkinliklerine Çorlu’dan başladık. Sinoplular her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik ve beraberliklerini göstermek amacıyla iş adamlarını bir araya getiren Dernek Başkanı Yusuf Gümüş’ü ve yönetimini tebrik ediyorum. Biz millet olarak gerçekten yüce bir milletiz. Bizi yıkmak isteyen ülkeler bu nedenle bizi yıkamıyorlar. Bu birlik ve beraberliğimizin kıyamete kadar sürmesini diliyorum. Bugün burada Sinoplular değil, Türkiye’nin birçok farklı yerinden gelen kardeşlerimiz ile beraberiz. Güçlü Türkiye’nin sizlerin ellerinde daha da güçleneceğini biliyoruz. Öylesine güçlü bir ülkeyiz ki birçok karşı duruşa rağmen dünyada büyüyen ülkeler konusunda lider olduk. Büyüme hızımız inşallah daha da devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin durmak ve yorulmak gibi bir hakkı yok. Çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için hızlı yürüyüşlerimize devam edeceğiz” dedi.Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan tüm davetliler, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Tutku AKBAŞ