ŞİMDİ DE CUMHURİYET PARKI

Çorlu Belediyesi tarafından yapılan ve daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin himayesi altına giren Cumhuriyet Parkı, ne yazık ki eski günlerini aratır oldu.
31.07.2017
463 kez okundu

Çorlu Havuzlar Mahallesi’nde Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Çorlu’ya kazandırılan en büyük yeşil alan projelerinden biri olan Cumhuriyet Parkı’nın tuvaletlerinin hali içler acısı durumda. Çorlu Belediyesi tarafından yapılan ve bakımı Çorlu Belediyesi’ne ait olan Cumhuriyet Parkı’nda hijyen açısından son derece düzgün olan tuvaletler ne yazık ki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından beklenen ilgiyi görmüyor.  Musluklarda sabunluk kısımlarında sabunlukların yerlerinden çıkartılmış olması, kapı kollarının kırık olması son derece kötü bir görüntü diyen vatandaşlar, hijyen açısında da tuvaletlerin çok kötü olduğunu belirtti. Kırılmış olan tuvalet kapılarını tahta parçaları ile kapatarak kötü bir onarım çalışması yapıldığını da belirten vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Parkı’na gereken önemi göstermediklerini belirtti.

GÖLBAŞI PARKI DA AYNI DURUMDA
Gazetemiz DEVRİM’in 8 Temmuz 2017 tarihli sayısında “Gölbaşı Çöplüğe Döndü” haberinin üstünden geçen süre zarfında aynı görüntülerin de Cumhuriyet Parkı’nda yaşanması, akıllara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çorlu’ya üvey evlat muamelesi yaptığını getiriyor.

Tutku AKBAŞ