ŞİİR YARIŞMASINDA İL İKİNCİSİ ERGENE’DEN

Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Tekirdağ ilinde düzenlenen Gençler arası şiir okuma yarışmasında 18-25 yaş kategorisinde Ergene ilçesinden yarışmaya katılan Kaan Eroğlu ikinci oldu.
15.04.2019
189 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘Gençler Arası Şiir Okuma İl Yarışması’ Tekirdağ Gençlik Merkezi tarafından Tekirdağ ilinde düzenlendi. Ergene ilçesi Bakırça Mahallesi’nde ikamet eden 19 yaşındaki Kaan Eroğlu da yarışmaya katılarak Ergene’yi en iyi şekilde temsil etti. 18-25 yaş kategorisinde yarışan Eroğlu, ‘Ey Vatan’ adlı şiirini okuyarak yarışmada ikinci oldu. Ergene’yi başarıyla temsil eden Eroğlu geçtiğimiz sene de, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasında Tekirdağ il birincisi ardından Marmara Bölge birincisi ve Türkiye dördüncüsü olmuştu.
Eroğlu’nu tebrik eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de gençlerimizin bu denli başarılı olmaları bizleri gururlandırıyor. Gençlere Ergene Belediyesi olarak her anlamda destek olmaya devam ediyoruz, onlar Ergene’mizin geleceği” dedi.
Defne Tuğçe AYAZ