ŞİDDETLİ YAĞIŞ YOLLARI GÖLE ÇEVİRDİ

Trakya’yı etkisi altına alan yağmur Tekirdağ, Edirne ve İstanbul olmak üzere birçok ilde hayatı olumsuz etkiledi.
14.09.2018
377 kez okundu

Malkara ilçesinde akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık iki saat yağan sağanak yağış etkili oldu. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgi doğrultusunda, iki saat yağan yağmurda Malkara Merkez’e metrekareye 50 kilogram, Doğanköy civarına ise 17 kilogram toplamda 67 kilogram yağmur düştüğünü belirtildi.
SENARYO DEĞİŞMEDİ!
Malkara ilçesi girişinde bulunan dal-çık yağmurdan dolayı adeta göle döndü. Yol trafiğe kapanarak durma noktasına geldi. İstanbul ve Tekirdağ istikametinden gelen sürücüler zor anlar yaşadı. Kamyon ve tırların rahatça geçebildiği yoldan küçük araçlar sudan geçemedi. Mahsur kaldı. Yoğunluk ise 1 kilometreyi buldu. Sürücüler ise isyan etme noktasına geldi. Hep aynı senaryo ile karşılaştıklarını dile getiren sürücüler, ne zaman yağmur yağsa hep aynı senaryo. Yetkililer neden bu duruma hala bir çözüm bulamadılar. Yollar yapıldı iyi güzelde yapılırken neden alt yapısı göz ardı edildi? Bir an önce yetkililerin bu duruma bir çare bulmasını istiyoruz dediler.
Malkara Küçük Sanayi Sitesi önünde ise Polis ekipleri yolu kapattı. Trafiği Sanayi Sitesi içerisinden Borsa Yolu üzerinden trafiğin akışını sağladı.

Erdi KURU

Etiketler:
yağmur
trakya