SEVGİ SOFRALARI KIRKGÖZ’DE KURULDU

Ergene Belediyesi tarafından Kırkgöz Mahallesi’nde sevgi sofraları kurularak Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel mahalle sakinleri ile birlikte oruç açtı.
14.05.2019
284 kez okundu

Ergene Belediyesi’nin organizasyonu ile ilçedeki sanayici ve iş adamlarının katkılarıyla Ramazan ayı boyunca 17 mahallede kurulacak olan sevgi sofraları önceki akşam Kırkgöz Mahallesi’nde kuruldu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Kırkgöz Mahallesi sakinleri ile sevgi sofralarında bir araya geldi.
Kırkgöz Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile yakından ilgilenen Başkan Yüksel ezanın okunması ile mahalle sakinleri ile birlikte oruç açtı. Ergenelileri bu yılda aynı sofralarda buluşturduklarını beliren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Her gün ilçemizin farklı mahallelerinde kurulan bereketli iftar sofralarında hep birlikte oruçlar açılırken, iftar sofraları komşularla birlikte yenen yemeklerde birlikteliğin ve dayanışma gücünü artırıyor” dedi.
Düzenlenen iftar programları kapsamında manevi duyguların en derin şekilde yaşandığı Ergene’de vatandaşlar sevgi sofralarına yoğun ilgi gösteriyor.


Defne Tuğçe AYAZ