ŞENTOP MALKARA'DA SANAYİCİLERLE BULUŞTU

AK Parti Tekirdağ Milletvekili, Anayasa Komisyon Başkanı ve TBMM Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Malkara’da sanayiciler ile OSB’de bir araya geldi.
11.08.2018
289 kez okundu

Malkara Organize Sanayi Bölgesi Toplantı salonunda yapılan toplantıda sanayiciler, Prof. Dr. Şentop'a Organize Sanayi Bölgesi’ndeki teknik eleman sıkıntısını, su sıkıntısını ve arıtma tesisleri sıkıntısını dile getirdiler. TBMM Başkan Vekili Şentop ise meslek liselerinin artık kabuk değiştirdiğini ve ara eleman yetiştirecek kapasiteye geldiğini, bu geçiş sürecinde Malkara'daki meslek lisesinin binasının yenileneceğini, ondan sonra istenilen tüm branşların devreye sokulacağını belirtti. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki su sıkıntısı ve arıtma tesisinin durumunun ne olduğunu da OSB yönetiminden dinleyen Şentop, sorunların en kısa zamanda çözülmesi için işlerin takipçisi olacağını dile getirdi. Şentop, toplantıda yaptığı konuşmada lise ve üniversite mezunlarının masa başı iş istediklerini, bu nedenle işsizliğin oluştuğunu, Malkara'da işçi arayan sanayicinin işçi bulamamaktan yakındığını sözlerine ekledi.
Toplantıya Malkara Kaymakam Vekili Şarköy Kaymakamı Yakup Güney, AK Parti İl Başkan Vekili Adnan Sungur, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, İŞ-Kur Tekirdağ İl Müdürü Yaşar Esen ve fabrika sahipleri katıldı.

Erdi KURU