ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ VATANSEVERLİĞİN VE KAHRAMANLIĞIN YAŞAYAN BİRER ABİDELERİDİR

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.
19 09 2020
309 kez okundu

Başkan Günay, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Vatanın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak, milletin birlik, beraberlik, barış ve huzuru için canları pahasına mücadele verip, o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir. Manevi değerlerimizde en büyük mertebe olan şehitlik makamı ile birlikte yâd edilen ve milletimizin gönlünde seçkin bir yeri olan Gazilik mertebesi; milletimizin bağımsızlığı ile inançları uğrunda mücadele eden ve bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kahraman vatan evlatlarının hak ettiği müstesna bir mertebedir.
Biz de Gaziler Günü dolayısıyla yaşadığımız toprak parçasını vatan kılan ve inançlarımızı çiğnetmeyen şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimizi de daima minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Bizlere var olma bilincini aşılayan şehit ve gazilerimizin aziz hatırası, bütün Türk Milletinin ruhunda ebediyen canlı kalacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor ve yaşayan gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.”
Ahmet Can AYDIN

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600