ŞEHİR MERKEZİNDE ÇİRKİN GÖRÜNTÜ

Ülkemizin bazı il ve ilçelerinde olduğu gibi Malkara’da da kurallar çerçevesinde hala at arabaları ile taşımacılık hizmeti yapılmaktadır.
02 07 2020
492 kez okundu

Ancak şehir merkezinde sağlıksız bir şekilde taşımacılık yapan bazı at arabası sahiplerinin ilçede çevre kirliliğine neden olduğu ve de mahalle sakinlerini fevkalade rahatsız ettiği dile getiriliyor. Geçtiğimiz gün, Şehir Merkezi Gök Çeşme Sokağı Camii Bölgesinde sahibi tarafından ağaca bağlanmış bir atın çevreyi nasıl kirlettiği görüntülendi.
Şikayetlerin artması üzerine çevre temizliği konusunu gündeme getiriyoruz. Mahalle sakinleri gazetemize yaptıkları açıklamalarda; “Belediye Zabıta Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden öncelikle ve ivedi olarak söz konusu bu duruma bir el atmasını bekliyor ve istiyoruz. Aynı zamanda dünya genelinde riskli bir salgın dönemi yaşamaktayız. Öte yandan bu bölge cami alanıdır. Her namaz vakti onlarca kişi camide ibadetlerini gerçekleştirmektedir. Öte yandan görünen manzara bir Avrupa kenti olan ilçemiz hiç yakışmıyor. Belediye Zabıta ekiplerine sesleniyoruz. Lütfen at arabası sürücüleri denetlensin!” şeklinde taleplerini dile getirdiler.Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600