ŞEBEKELER ÖMRÜNÜ TAMAMLADI

Çorlu’da TREDAŞ tarafından sürdürülen elektrik kablolarının yerin altına alınması çalışması nedeni ile Gazetemiz DEVRİM’de yer alan ‘Çorlu’nun Çilesi Bitmiyor’ haberimize TREDAŞ açıklama yaptı.
09 10 2019
358 kez okundu

5 Ekim 2019 tarihinde Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “Çorlu’nun Çilesi Bitmiyor” haberimize TREDAŞ açıklama yaptı. TREDAŞ tarafından sürdürülen elektrik kablolarının yerin altına alınması çalışması nedeni ile Omurtak Caddesi Cezaevi’nin bulunduğu bölgede araç trafiğinde uzun kuyruklar meydana gelmişti. Konu ile ilgili yapılan açıklamada “2019 yılı elektrik dağıtım şebekesi alt yapı çalışmaları kapsamında Tekirdağ İli, Çorlu İlçesinde 24,1 Milyon TL tutarında 14 proje planlanmış olup genel olarak çalışmalarımızın tamamında son aşamaya gelinmiştir. Habere konu olan bölgede ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle şebeke yenileme çalışmalarına başlanmış, 18 adet trafonun çalışmaları tamamlanarak devreye alınmıştır. Salih Omurtak Caddesi ise üzerinde ekiplerimiz can ve mal emniyetini üst seviyede tutarak, vatandaşlarımızın kesintisiz, kaliteli ve güvenli enerji almalarını sağlamak için alt yapı çalışmalarına devam etmektedir” dedi.


26 EKİM’DE SONA ERECEK
Çalışmaların tamamlanması süreci ile ilgili bilgilendirmede bulunan TREDAŞ, “01.10.2019 tarihli Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kararı ile cadde üzerinde 26.10.2019 tarihine kadar yol ve trafik güvenliğini sağlamak adına şerit kapatma işlemi uygulanmaktadır. TREDAŞ, sahip olduğu sorumluluğun bilinciyle ekonomik ve sosyal hayatımızdaki yeri tartışılmaz olan elektrik enerjisinin Trakya genelinde tüm müşterilerine yeterli, kaliteli ve sürekli şekilde sunulmasını temel amaç edinmiştir. Ana hizmetimiz olan elektriği verimli ve kaliteli dağıtmanın yanında; Enerji Nakil Hattı (ENH), trafo ve şebeke yatırımları, arıza bakım onarım, sayaç okuma, kaçak elektrik ile mücadele, sokak ve cadde aydınlatmaları gibi hizmetlerimizi daha iyisini yapmak adına 24 saat esaslı çalışmalarla devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.
AYNI HASSASİYETİ BEKLİYORUZ
Çıkan haberlere kısa sürede cevap vermeniz, tarafımızca olumlu değerlendirilirken aynı hassasiyeti TREDAŞ tarafından çalışma yapılacak bölgelerde basın kuruluşlarına haber verilmesini bekliyoruz. Yol ve Trafik güvenliğini sağlamak adına şerit kapatma yöntemiyle trafiği felç eder hale gelen çalışmaların daha önceden çalışma yapılacağı noktalar ile ilgili basın kuruluşlarına bilgilendirme yapılması ve bunun da basın kuruluşları vasıtasıyla kamuoyuna duyurulması çok zor olmadığını düşünüyoruz. Yapılan çalışmalarla ilgili trafiğin adeta içinden çıkılmaz bir hal alması hem sürücüleri hem de vatandaşları isyan ettiriyor.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600