ŞAŞIRIYORLAR, AMA BİR O KADAR DA MUTLU OLUYORLAR

Marmara Ereğlisi ilçesinde 7 yıldır minibüs şoförlüğü yapan Serap Yılmaz (40), “Yolcular bazen şaşırıyor daha sonra memnun olduklarını söylüyorlar. Bugüne kadar kötü bir tepki ile karşılaşmadım” dedi.
15 05 2019
473 kez okundu

Tekirdağ’ın Marmara Denizi kıyısındaki turistik ilçesi, yaklaşık 26 bin nüfuslu Marmara Ereğlisi’nde bir çocuk annesi Serap Yılmaz, 7 yıldır minibüs şoförlüğü yaparak geçimini sağlıyor. İlçenin ’Şoför Serap ablası’ olarak tanınan Yılmaz, halkın kendisine büyük destek verdiğini söyledi. 7 yıldır yaptığı minibüs şoförlüğü yapan Yılmaz, “Kesinlikle zor bir meslek değil, istedikten sonra her şey olabilir. İşimden memnunum ve çok olumlu tepkiler alıyorum. Minibüse binen yolcular bazen şaşırıyorlar, daha sonra seviniyorlar ve memnun olduklarını söylüyorlar. Bugüne kadar kötü bir tepki ile karşılaşmadım. İş arkadaşlarımla herhangi bir sorunum olmadı. Tam tersine onların bana çok destekleri oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başarım ve burada oluşum onların sayesindedir. Çünkü yalnız olmadığımı ve yapabileceğimi her zaman söylediler ve söylüyorlar. Her gün 400 kilometre yolculuk yapıyorum. Ben mesleğimi her kadına öneriyorum. Zor bir iş değil, kolay bir iş, yeter ki istesinler, yaparlar ve başarırlar" dedi.
KADIN ŞOFÖRLER ARTMALI
İlçede yaşayan Hatice Bayrak (65), sürekli minibüsle yolculuk yaptığını belirterek, kadın şoförlerin artmasını istedi. Bayrak, “Daha çok kadın olsun. Çünkü biz kadınların halinden en iyi kadınlar anlar. Onun içinde çok kadın sürücü olmalı. Olursa da fayda olacağına inanıyorum. Hatta daha da güzel olur. Kadın şoför ile yolculuk yapmak çok güzel ve kendisine güveniyorum" dedi.
Defne Tuğçe AYAZ

Whatsapp
google_160x600