SAROS CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Başkan Helvacıoğlu uçak batığındaki birleştirme çalışmalarını inceledi, sezon öncesi Erikli’deki hazırlıklar ile ilgili bilgi aldı.
15.04.2019
268 kez okundu

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi) Projesi kapsamında İbrice Limanı’nda bulunan dünyanın en büyük Uçak Batığı ile ilgili birleştirme işlemlerini yerinde inceledi, sonrasında Keşan Belediyesi mücavir alanlarından olan Erikli’de, yaz sezonu öncesinde  yapılması planlananlarla ilgili bilgi aldı. AK Partili Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren Başkan Helvacıoğlu, ilk olarak Mecidiye’deki İbrice Limanı’nda birleştirme çalışmaları yürütülen, TANAP tarafından desteklenen ve ESTAB’ın (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği) hazırladığı dünyanın en büyük Uçak Batığı’nı inceledi, ESTAB Müdürü Murat Kabcuk’tan bilgi aldı.
Söz konusu proje ile bölgenin incisi konumumdaki Saros’un daha da uğrak bir dalış merkezi olacağına işaret eden Mustafa Helvacıoğlu, Saros’u daha da güzelleştirmek ve cazibe merkezi haline getirmek için mücadele edeceklerini bildirdi.
Helvacıoğlu, daha sonra Keşan Belediyesi’nin mücavir alanlarından olan Erikli’deki belediye sorumluluğundaki alanlar ve tesisleri ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı. Buradaki incelemelerinde Zabıta Müdürü Yasin Paçaman’dan ve ilgili zabıta personelinden bilgi alan Başkan Helvacıoğlu, yaz sezonunda bölgeye gelecek misafirleri daha iyi şartlar altında konuk edebilmek için çok titiz şekilde çalışma yürüteceklerini bildirdi.


Onur ŞEKER