SARIKURT HUZUREVİ SAKİNLERİNİ UNUTMADI

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 2018 yılının son gününde Çorlu Huzurevi'ni ziyarete ederek yaşlıların gönüllerini fethetti.
03.01.2019
264 kez okundu

Yeni bir yıla girerken Çorlu'da yaşayan herkesin huzur ve mutluluğu için mesai saati gözetmeksizin çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Yılın son gününde ikinci baharlarını yaşayan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ettik ve ellerini öperek hayır dualarını aldık. Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Ancak yaşam her yaşta çok güzel. Her birine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.’ sözünü kendimize şiar edinmeli, anılarında biriktirdikleriyle geçmişten geleceğe ışık tutan yaşlılarımızı her zaman ziyaret ederek onları yalnız bırakmamalıyız” dedi.
Başkan Sarıkurt ziyaret sırasında huzurevi sakinleriyle tek tek görüşüp ilgilenirken, kendilerini yılın son gününde yalnız bırakmadığı için teşekkür eden huzurevi sakinleri de duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Ahmet Can AYDIN