SARIKAMIŞ..

03 04 2020
701 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Değerli okurlarım; milletçe ve hatta dünyaca çok zor günlerden geçiyoruz ve sonu henüz belli olmayan bir yaşamın içersine sürüklenmiş bulunuyoruz ve de; tüm kaygılarımızda haklı olarak, devletimizin bildirimlerini ve de televizyonlarda konuşan bilim adamlarının konuşmalarını can kulağı ile izliyoruz!

Geçtiğimiz akşam Halk TV de konuşan Doktor Serdar Savaş’ın son durumuzla ilgili konuşmasını dinledim. Sayın Savaş, bir ara yüzünü Sayın Cumhurbaşkanımıza dönerek ve adeta yalvararak, kendisine durumumuzun vahametini açıklamak için parçasını döktü!. Umarım, tespitleri Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmıştır! 

Öte yandan; gizli iktidar ortağı olan Sayın Bahçeli’nin: “Bu işi abartmayın! Türkiye’de her gün trafik kazalarından yirmi kişi ölüyor!” şeklindeki gayri ciddi açıklamaları, kendisinin durumun vahametini halâ idrak edemediğini göstermektedir ki; umarım Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Bahçeli’nin açıklamalarını ciddiye almaz..

Sayın Savaş önümüze öyle bir projeksiyon koydu ki; tüylerim ürperdi!. Savaş’ın iddiasına göre; bu tedbirlerle vakit kaybedersek, ülkemizde en fazla 20.000 ve en az 5.000 vatandaşımızı kaybedebilirmişiz!!.

Sayın Savaş’ın bu açıklaması her nedense bende Sarıkamış Harekatını çağrıştırdı.. Öyle değil mi!? Sarıkamış harekatında (genel kabul gören rakamlara göre) 60.000 şehit vermiştik. Hem de düşmanın açtığı ateş sonucu değil, doğanın dondurucu soğuğundan donarak şehit olan askerlerimiz, Enver Paşa’nın yanlış yönetimi sonucu şehit olmuşlardı.. 

 “SARIKAMIŞ” isimli kitabın yazarı olan Köprülü’lü Şerif İlden yazdığı kitabın 239. Sayfasında bakın ne diyor: “Gelecek kuşaklara ibret olsun ki; biz, tüm millet, yanlış yaratılmış bir adamın arkasında kurtuluş aradığımız için feleğin dediği güne düştük..”

Demem o dur ki; bu lânet olası Corona salgInı, geçmişte Dünya’mızda yaşanan birçok salgın gibi; Bilim adamlarının çalışması sonrasında ve kısa sürede yok edilecektir. Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Ancak; merak ettiğim bir husus var! O da şu: Acaba, bu salgın bittikten sonra tarihçiler bu dönemde devlet başkanlığı yapanlarla ilgili olarak, tarihe nasıl bir not düşecekler?

Pekiii; Dünya’mızı nasıl bir gelecek bekliyor? Bu konuyu biraz düşünelim ve gelecek günlerde irdeleyelim!

Kalın sağlıcakla…

Whatsapp
google_160x600