SARIER’DEN ERGENE BELEDİYESİ’NE SUÇÜSTÜ

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, Ergene Belediyesi’ne ait araçlarla sadece tabii toprakların dökülmesi gereken alana inşaat ve kimyasal maddelerin dökülmesini gözler önüne serdi.
04.04.2018
2054 kez okundu

Misinli Mahallesi’nde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait vahşi depolama sahasına Ergene Belediyesi’ne ait kamyonlar ile inşaat malzemesi ve kimyasal maddelerin döküldüğünü tespit eden AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, gazetemiz DEVRİM aracılığı ile yaşanan olayı gözler önüne serdi. Sarıer, “Burası Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin vahşi depolama alanı diye tabir ettiği evsel çöplerin dökülmemesi ve tabii toprakların dökülmesi gereken bir alan ama bugün ve daha önceki günlerde de yaşandığı ifade edilen Ergene Belediyesi’ne ait sarı renkli ve resmi plakalı bir kamyonun bugün itibari ile iki kez inşaat molozları ve çöplerin içerisindeki evraklardan tespit ettiğimiz Avrupa Serbest Bölgesi’ne ait kimyasal madde olabileceği şüphesi duyduğumuz polipropilen dediğimiz plastikler döküldü. Buraya dökülen malzemelerin çoğu plastik polipropilenden oluşuyor. Çevreci geçinen Rasim Yüksel’e ait belediyenin kamyonlarının gelip çöplerini döktüğü yer burası. Buraya Ergene Belediyesi’ne ait araçlar ile çöpler dökülmüş durumda. Ergene Belediyesi Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, buraya dökülen çöplerin kapatılmamasını ve yakın zamanda bunu alacaklarını belirtmiş. Hangi amaçla döktürüp kaldıracağını da bilmiyoruz. Rezalet ve rezillik ortada. Sevgi şehrinin belediye başkan yardımcısı hangi amaçla hangi niyetle buraya bu çöpü döktürmüştür? Bunu da kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” dedi.

HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ
Gerekli şikayetleri yaptıklarını ve dökülen maddelerden numune aldıklarını kaydeden Sarıer, “Gerekli yerlere şikayetlerimizi yaptık. Bu alana suçüstü yapılmış olup jandarma gerekli tutanakları tutmuştur. Ayrıca Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprakkonu ile ilgili olarak bilgilendirildi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne de bilgilendirme yapılmıştır. Konu ile ilgili hukuki süreç başlatılmıştır” dedi.

Tutku AKBAŞ