SARIER YÜKSEL’E MEYDAN OKUDU

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel’i tüm medya önünde canlı yayına davet ederek meydan okudu.
06.08.2018
690 kez okundu

Çorlu Alışveriş Fuarı’nın son gününde Gazetemiz DEVRİM standını ziyaret eden AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, hem fuar ile ilgili, hem de Ergene Velimeşespor’un Zabıta ile para toplaması hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunarak, Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel’i tüm Ergene ve Çorlu Medyası önünde canlı yayına davet ederek meydan okudu. İlk olarak gerçekleşen fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarıer, “Uzun yıllardır bu kadar güzel bir fuar Çorlu’da yaşanmadı. Bu fuarın düzenlenmesinde ve emeği geçen Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan ile organizasyonu gerçekleştiren Renkly Fuarcılığa teşekkür ediyorum. Ben bu kadar güzel bir fuar alanı beklemiyordum. Her şey çok güzel. Esnaf arkadaşlarımız da son derece memnun” dedi.
BİLET SATMAK ZABITANIN GÖREVİ DEĞİL!
Ergene Belediyesi Zabıta personeli tarafından Ergene Velimeşespor Kulübü için toplanan bağışlar ile ilgili de açıklamada bulunan Sarıer, “Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Ben sosyal medya hesabımdan niçin Ergene Velimeşespor Kulübüne para toplanıyor demedim. Burada yapılan usulün tamamen kanuna haykırı olduğunu ifade ettim. Elimizde mevcut belgeler var. Zabıtanın asli görevi halka fayda sağlayabilecek unsurlar konusunda çalışmak. Burada Ergene Velimeşespor Kulübüne ait olan biletlerin Zabıta tarafından satılması normal şartlarda TCK’nın 257. maddesine göre yanlıştır, bir suç işlenmiştir. Emri vermek bir suç, yerine getirmek ikinci suçtur. Bizim ifade etmek istediğimiz de budur.  Biz biletlerin satılması ile ilgili kulüp yetkilisi arkadaşların çıkıp satış yapmasını beklerdik” dedi.

KOZLARIMIZI PAYLAŞALIM
DEVRİM WEB TV aracılığı ile Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel’e “Hodri Meydan” diyerek canlı yayına davet eden Sarıer, “Son zamanlarda Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel’in benim üzerimde bazı algılar oluşturmaya gayret gösterdiği kanaatindeyim. Önümüzde yerel seçimler var. Çok yakın bir zamanda yani 18 Ağustos’ta gerçekleşecek kongrenin ardından karar verilecek. Ben buradan bu bölgede ne kadar basın mensubu arkadaşlarımız var ise onlarla beraber Rasim Yüksel’i ortak bir basın açıklamasını bekliyorum. Daha doğrusu buradan bir meydan okuyorum. Ortak bir alan tespit edilsin. Gelsin Ergene’de neler yapıldı, neler yapılması planlanıyor. Bunları oturup paylaşalım. 4-4,5 sene önce verdiği vaatlerden kaçını yerini getirmiştir. Buyursun gelsin belgeleri ile mevcut kamuoyunu aydınlatmış olalım. Gelsin kozlarımızı paylaşalım” dedi.
Tutku AKBAŞ