SARIER ERGENE BELEDİYESİ’NİN PEŞİNİ BIRAKMADI

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, hafta sonu Ergene Belediyesi tarafından dökülen moloz yığınlarını bölgeden kaldırmak için çalışma başlattı.
16.04.2018
1279 kez okundu

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, geçtiğimiz hafta sonu Ulaş Mahallesi’nde Ergene Belediyesi tarafından Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait araziye dökülen inşaat molozlarının kaldırılması için çalışma başlattı. İnşaat molozlarının döküldüğü yerde gazetemiz DEVRİM’e özel açıklamada bulunan Sarıer, “Ergene İlçesi Ulaş Mahallesi’nde uzun zamandır bulunan moloz yığınları defalarca dile getirilmesine rağmen kaldırılmadı. Mahalle sakinleri tarafından belediyeye en son verilen dilekçede kendilerine verilen cevap şu şekilde geçiyor: ‘Malum yerdeki molozların kaldırılmasına müteakip uygun bir yer bulunduğunda oradan taşınacaktır’. Biz bu işle ve sıkıntı ile alakalı vatandaşlar ile görüştüğümüzde bahçelerine çıkamadıklarını, balkonlarında oturamadıklarını, çamaşırlarını asamadıklarını ifade ettiler. Bunun dışında 50 metre ötemizde bir ilkokul mevcut. Burası tozla, pislikle yoğruldu. Üstelik burası Milli Emlak’a ait olan bir alan. Milli Emlak Müdürlüğü’nden izin alınmadan yapılmış bir döküm var burada. Konu ile ilgili Milli Emlak Müdürü ile görüştüğümüzde Ergene Belediyesi’ne bir ceza kesileceği ifade edildi. Biz Cumartesi günü bu hususa müdahil olduk. Yani 3 gün öncesine kadar bu işle ilgili sosyal medya paylaşımlarımızda sıkıntıyı dile getirip Milli Emlak Müdürümüz ile muhatap olana kadar bu pisliğin atılacağı yer yoktu da bugün mü yer bulundu? Çok manidar olaylar. İlla birilerinin belediyenin yaptığı pisliği arkadan gelip temizlemesi mi gerekiyor?” dedi.

KENDİ PİSLİKLERİ İÇİN BAHANE UYDURMASIN
Daha öncede Misinli Mahallesi’nde bulunan toprak döküm alanına atılan kimyasal maddeler için Ergene Belediyesi Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız’ın kendisini şov yapmakla suçlaması iddialarına da açıklamada bulunan Sarıer, “Ben böyle bir yorumu Menderes başkanın konulara vakıf olmamasına bağlıyorum. Oradaki insanların gözünü çıkarırcasına atılmış olan plastiklerin, birer petro kimya ürünü olduğundan habersiz bir belediye başkan yardımcısı var. Petro kimya diye bir firma var. Petkim’in açılımı petro kimyadır. Petrolün yan ürünüdür plastik. Plastiğin olduğu bir noktada kimyasalın olmaması düşünülebilir mi? Onu da bıraksın Menderes başkan, gün içerisinde belediyeye ait olan resmi plakalı kamyonların o nebati toprak döküm alanında ne işi olduğunu gelsin ifade etsin. Bu konuda da kıvırmasın. Çünkü o bölgedeki cephaneliğin girişinde 4 adet döner başlıklı kamera mevcut. O kameraların net görüntüleri var. O kalkıp beni şov yapmakla suçlayacağına kendi pisliklerini örtmek için yalan ve bahaneler uydurmasın. Oraya gelmiş olan tüm kamyonlar, özel sivil plakalı araçlar. Onlar için tahsis edilmiş bir yerde gün içinde resmi plakalı araçların ne işi olduğunu anlatsın. Önce onun bir açıklamasını yapsın. Bu konuda zaten Cumhuriyet Savcısı’na intikal etmiş durumda. Kaymakamlık bu işin peşinde, Jandarma gerekli tutanak ve ifadeler verildi. Önümüzdeki süreçte kuvvetle muhtemel bu konu ile alakalı bunlara hesap sorulacak” dedi.

Tutku AKBAŞ