SARIALİOĞLU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Saral Sarıalioğlu, Özcanlar Restorant’ta düzenlediği toplantıda 24 Haziran 2018 seçimleri için MHP Tekirdağ’dan milletvekili aday adaylığını açıkladı.
03.05.2018
1288 kez okundu

MHP İlçe Başkanı Süleyman Danışmaz, Çorlu Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Eker ve Ötükenli Ülkücüler de toplantıya katılım gösterdi. Sarıalioğlu aday adaylığı açıklamasını şu sözlerle gerçekleştirdi: “Yaklaşık olarak 30 yıllık süreçte içinde bulunmaktan gurur duyduğum ülkücü hareketin siyasi arenadaki temsilcisi MHP’nin, imanının gücü ile bugüne dek kutsal davamızın çizgisinden bir saniye bile şüphe etmeden mücadele ettim. İman etmiş olduğum kızıl elma ülküsünden almış olduğum cesaret ve kuvvet, ülküdaşlarımın bana verdiği destek ve değerli dava büyüklerimin izniyle 24 Haziran 2018 tarihindeki seçimlerde MHP’den, Tekirdağ seçim bölgesinden milletvekili aday adayıyım. MHP’nin bilge lideri sayın Devlet Bahçeli Bey’in yol arkadaşı olmaktan şeref ve gurur duymaktayım. Liderimizin aday adayları hakkında vereceği emre ve karara sonuna kadar bağlı kalacağımdan hiçbir ülküdaşımın şüphesi olmasın. Verilecek karar her ne olursa olsun iman ettiğim ülkücü dava için olan çalışma şevkim sekteye uğramayacaktır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve sayın Devlet Bahçeli Bey’in ortaya koymuş olduğu iradenin muvaffak olabilmesi için elimden gelenden fazlasıyla mücadele edeceğime söz veriyorum.”
İYİ PARTİ MHP’Yİ ETKİLEMEZ
Sarıalioğlu açıklamasının ardından basından gelen sorularını yanıtladı. Sarıalioğlu, İYİ Parti’nin kurulmasının seçim sonuçlarını nasıl etkileyeceği sorusuna “Bizde bugüne dek görevini yapmayan, cüruf diye nitelendirdiğimiz, bizlerde sadece koltuklarda oturarak makam sahibi olmaktan bir adım öteye gitmeyen kişiler bu partinin içerisinde. Bu kişiler dün bizde ne yaptı ki, bugün orada ne yapacaklar? Dolayısıyla bize karşı çok etkili olacağına inanmıyorum” sözleriyle cevap verdi. Sarıalioğlu, “Milletvekili olmak demek, Ankara’da yaşamak değildir. Vekil denilen kişi, 3 gün Ankara’daysa geri kalan günlerde bölgesinde olmalı” diyerek milletvekili olması durumunda vatandaşla iç içe olacağının sözünü verdi.