SARDOS LÜBİFEST’TEN DÖNDÜ

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunu dolu dolu geçirdi.
04 09 2019
371 kez okundu

Çarşamba günü Saros ile ilgili panele katılan dernek üyeleri, akşam üzeri Çarşamba alıştırma bisiklet turu düzenledi. Akşam da SARDOS Veteran futbol takımı, Uzunköprü Veteran futbol takımı ile bir hazırlık maçı yaptı. Perşembe günü de SARDOS’un yeni yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti. Öğleden sonra da İpsala Çeltik Festivali’ne katıldılar. Yıllardır hiçbir resmi bayramı kaçırmayan ve katılmak için özveri gösteren SARDOS, cuma günü sabah yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılarak öğleden sonra da bu yıl üçüncüsü yapılan Lüleburgaz Bisiklet Festivali’ne (LÜBİFEST 3) katılmak üzere yola çıktı. Üç gün Lüleburgaz festivalinde olan SARDOS üyeleri, pazar öğleden sonra da ayağının tozuyla Yenimuhacır Keşkek Şenliği’ne katılarak halay çekip oyunlar oynayarak haftayı bol etkinlikle kapadılar.


‘TATLI BİR YORGUNLUK YAŞADIK’
SARDOS Başkanı Faruk Eker haftayı şu şekilde değerlendirdi; “Çevremizdeki oluşumların, planlı etkinliklerini okullar açılmadan bitirmek istemeleri organizasyonların üst üste çakışmasına sebep oluyor. Biz de dernek olarak davetli olduğumuz her yere yetişmek için gayret gösteriyoruz, bu hafta da böyle oldu, biraz tatlı bir yorgunluk oldu ama her yere yetiştik diyebilirim. Bu yıl üçüncüsü yapılan Lüleburgaz Bisiklet Festivali yine çok eğlenceli ve coşkulu geçti. Belediye destekli ve hiçbir ücret alınmayan festivalde üç gün boyunca yarışmalar, çekilişler konserler, bisiklet turları, akrobasi gösterileri gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi. Sadece bisikletçilerin değil tüm halkın katılımının sağlandığı festival bir şenlik havası içinde geçti. Son gün yapılan bisiklet turunun tamamına bisikleti ile katılan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin neşeli ve sıcak yaklaşımı tüm katılımcılar tarafından takdirle karşılandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hedef Doğa Sporları ekibi bütün yükü omuzlamıştı ve organizasyonun güzel olması için her türlü çabayı gösterdiler.
KEŞAN’I TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Etkinlik dolu geçen bu haftada, özellikle LÜBİFEST’te bizleri çok iyi karşılayan, her konuda destek ve gölgesini yanımızda hissettiğimiz Hedef Doğa Sporları ailesine, belediye başkanına ve emeği geçen herkese, SARDOS Derneğimiz adına içten teşekkürlerimizi sunarız. Bizler Trakyan’nın gülen yüzü Keşan’ımızı temsil etmekten gurur duyduk. Önümüzdeki günlerde ülke genelinde yapılacak bazı ulusal ve uluslararası etkinlikte de yine ilçemizi temsil edeceğiz.”


Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600