SAADET PARTİSİ İL DİVANI TOPLANDI

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı yeni dönem ilk divan toplantısını büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi.
07 10 2019
274 kez okundu

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirilen toplantıya Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman katıldı. Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan’ın selamlama konuşmasından sonra farklı partilerden istifa ederek Saadet Partisi’ne katılan üyelere Milletvekili Abdulkadir Karaduman tarafından rozetlerinin takıldı.
KARADUMAN: TÜRKİYE’NİN ESAS MESELELERİ BUHARLAŞTIRILIYOR
Toplantıda konuşan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, ülkedeki ekonomi ve dış politika üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Ülke sorunlarının ört bas edilmeye çalışıldığını öne süren Karaduman, krizlerin en derin hissedildiği bir dönem yaşandığını söyledi. “Ülkenin esas meseleleri buharlaştırılmaya çalışılıyor” diyen Milletvekili Karaduman, “Eğer bu ülkede kriz varsa faturasını hep birlikte ödeyeceksek rasyonel bir gerçekliği masanın üzerine yatırmak mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.
‘VATANDAŞA İMTİHANDAN BAHSEDİYORLAR’
Karaduman, “Şu anda Türkiye’deki siyasi iklim, ülke problemlerinin masaya yatırıldığı inşa edilen bir siyaset iklimi değil, bu sorunları örtmek için daha büyük krizleri nasıl oluşturabiliriz bunun üzerine inşa edilen bir yönetim mantığı ile karşı karşıyayız. Ülkenin esas meseleleri buharlaştırılmaya çalışılıyor. Eğer bu ülkede kriz varsa faturasını hep birlikte ödeyeceksek rasyonel bir gerçekliği masanın üzerine yatırmak mecburiyetindeyiz. Krizleri mermiler üzerinden açıklayacaksak, geçtiğimiz 30 Ağustos resepsiyonunda bir bardak meyve suyuna 150 Türk Lirası harcanmıştır. Eğer bir savaştan geçiyorsak topyekun bedel ödeyelim. Vatandaş bedel öderken yüzde 3-4 maaş zammı yaparak anlattığınız şeylerin tamamı iki yüzlülükten ibarettir. Geçtiğimiz aylarda Sayıştay raporuna göre Cumhurbaşkanlığı sarayının günlük harcaması 2 milyon lira. 2 milyon liraya kaç tane mermi satın alabiliriz bunun hesabını yapabiliriz. Vatandaş perişan sefalet içinde yaşarken siz oralarda har vurup harman savurmayacaksınız. Kızılay Güvenpark’ta bir vatandaş kendisini evine ekmek götürmediği için yakarken iki hafta önce alınan 4 tane makam arabasına 80 milyon lira para harcadılar. Ama vatandaşa gelince imtihandan bahsediyorlar. Vatandaşa gelince bu bir imtihandır bedelini ödememiz lazımdır diyorlar” dedi.
İl divan toplantısı, rapor müzakereleri, faaliyetler ve yeni çalışma dönemi planlamasıyla son buldu.


Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600