REKTÖR ŞAHİN GÖREVİNE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi rektörü olarak ataması yapılan Prof. Dr. Mümin Şahin görevine başladı.
29.12.2018
269 kez okundu

Görevine başlamasının ardından yaptığı ilk açıklamada Şahin, şu ifadelere yer verdi: “27 Aralık 2018 Tarihli ve 30638 Sayılı Resmi Gazetede yer alan 2018/264 numaralı karar ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış olmanın heyecanı ve gururu içerisindeyim. Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayı sonucunda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanarak, şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Bu onurlu göreve atanma sürecinde daima desteklerini gördüğüm iç ve dış tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunarım.”
DEĞİŞİME ÖNCÜLÜK ETME ARZUSUNDAYIM
“Üniversitemizin kentsel ve bölgesel anlamda sosyal ve kültürel değişimine öncülük etmek, kalkınmasını desteklemek, eğitim ve araştırmada öncü, şehir ile iç içe olan örnek bir eğitim kurumu noktasına getirmek için bugünden itibaren vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlayacağımızın bilinmesini isterim. Şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi değerli meslektaşlarım ile birlikte, çalışarak, üreterek, karşılıklı uyum, sevgi ve saygı çerçevesinde yürüteceğimize olan inancım sonsuzdur.”
Ahmet Can AYDIN