RASİM YÜKSEL’İN ENSESİNDEYİM

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, Ergene Belediyesi Meclis Toplantısı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Rasim Yüksel’in ensesindeyim” dedi.
07.12.2017
635 kez okundu

Ergene Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’na katılım sağlayan AK Parti Ergene İlçe Başkanı Hamdi Sarıer, toplantı salonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ergene’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve Rasim Yüksel’in ensesinde olacağının altını çizen Sarıer, “İlk defa AK Parti Ergene İlçe Başkanlığı olarak Ergene Belediyesi Meclis Toplantısına katılım sağladık. Belediye Başkanımızın beceriksizliğini zaten biliyorduk ama ben bu kadar canlı gerçekleri yaşayacağım kanaatinde değildim. Körler sağırlar birbirini ağırlar modeli bir belediye meclis toplantısı yapıldı. Ben buradan meclis üyesi arkadaşlarımızın sorduğu sorulara üstü kapalı hiçbir cevap alamadım onlar adına. Bırakın ilçe başkanı olmayı, vatandaş olarak da bir tek doğru cevap alamadım. Biz Anya diyoruz, o Konya diyor. Tamamen laf salatası dediğimiz, tamamen demagoji üreten bir belediye başkanı ile karşı karşıyayız. Bazı noktalarda hükümeti suçlayan, kendi kendini avutan bir belediye başkanımız var. Ergene’nin geleceği ile ilgili ciddi kaygılarım var. Çare ve çözüm üretemeyen, sadece bahane üreten, günü kurtarma çabasında paniklemiş bir belediye başkanı portresi sergilenmiştir. Beceriksizliğini inkar etme noktasında sanki hükümetin önünü tıkadığı konularda bizim belediye meclis üyelerimizi suçlar pozisyonunda yer almıştır. Millet Ay’a giderken biz burada Rasim Yüksel ile yaya yürümeye devam edeceğiz.” HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
“Bu saatten sonra ilçe başkanı sıfatımla ve yönetimimle beraber Rasim Yüksel’in ensesindeyiz. Artık hiçbir şey geçmişteki gibi olmayacak. Ergene Belediyesindeki işlerle ilgili ihaleler, projeler olsun verilen sözler olsun bizzat takipçisi olacağız. Bundan sonra har vurup harman savurma ya da meydanı boş buldu olayı bitmiştir. Belediye makamı hizmet makamıdır. Bundan sonra Ergene’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını buradan belirtmek istiyorum” dedi.
Tutku AKBAŞ