PKK'ya 'mühimmat'darbesi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde polis tarafından 3 ayrı evde yapılan aramalarda terör örgütü PKK'ya ait cephanelik ele geçirildi. Güvenlik kuvvetlerine yönelik kullanılmak üzere saklanan mühimmatın ele geçirilmesi ile PKK'ya ağır bir darbe vuruldu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sokağa çıkma yasağının genişletildiği Sur ilçesinde arama tarama faaliyetleri sürüyor. Önceki gün terör örgütü PKK'ya ait ele geçirilen cephaneliğin ardından bugün yapılan operasyonlarda 3 ayrı ikamette yine örgüte ait cephanelik ortaya çıkarıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz Sur ilçesi Melik Ahmet, Gazi ve Turistik caddeleri arkasında kalan bölgede 27 Ocak 2016 tarihinden itibaren BTÖ mensuplarının hendek ve barikat oluşturdukları, bu barikatları tuzakladıkları, bölgede yaşayan vatandaşları zorla evlerinden çıkartıp evlerin duvarlarını kırarak geçit yaptıkları şeklinde bilgilerin edinilmesi üzerine 27 Ocak 2016 günü saat 11.30’dan geçerli olmak üzere Sur İlçe Kaymakamlığı'nca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, güvenlik güçlerince bahse konu bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde elde edilen silah ve mühimmatlar 29 Ocak 2016 günü kamuoyu ile paylaşılmıştır.  31 Ocak 2016 günü güvenlik güçlerince arama faaliyetlerine devam edilmiş, aynı bölgede 3 ayrı ikamette yapılan aramalarda 5 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu silah ve silaha ait 4 adet şarjör ile kütüklük, 1 adet M1 marka uzun namlulu silah, 6 adet el bombası, 16 adet anti tank roketatar mühimmatı, 13 adet anti personel roketatar mühimmatı, 23 adet roketatar sevk motoru, 1 adet 60 milimetre havan mühimmatı, 25 adet el bombası fünye grubu, kullanıma hazır bomba anahtar sistemi olarak kullanılan Alpha Fire.”

BOMBA DÜZENEĞİ ELE GEÇİRİLDİ
“152 adet el yapımı elektrikli kapsül, 208 adet elektrikli kapsül, 18 adet adi kapsül, 150 adet kibrit başı eczası, 1 metre uzunluğunda korteks, bomba düzeneğinde kullanılan piller, pil blokları, bomba anahtar sistemleri, elektronik düzenekler, koli bantları, zaman ayarlı, kopan tel ayarlı, telsizli uzaktan kumandalı hazır düzenekler, 40 bin adet civarı çeşitli ebatlarda uzun namlulu silaha ait fişekler, 10 adet el telsizi, 1 adet hassas terazi, 4 bin 636 adet konserve yiyecek maddesi (köfte, fasulye, ton balığı), 538 paket reçel, helva, çikolata gibi yiyecek maddesi, 91 adet büyük beyaz çuval içerisinde çeşitli yiyecek maddesi (makarna, şeker, çay, salça, yağ, un, bakliyat vb.), 237 koli ekmek, çok sayıda giyim malzemeleri, çok sayıda yastık, yatak, döşek gibi malzemeler ele geçirilmiştir" denildi.
ÇALIŞMALAR SÜRECEK
Açıklamada, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak halkın huzur ve güvenliğinin temini için terör örgütü mensuplarına yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edeceği belirtildi.
İHA

 

 

Diğer Haberler

Bahçeli'den CHP'ye eleştiri

Bahçeli'den CHP'ye eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP’nin cesareti varsa Rabia polemiğine değil, emperyalizmin bölgeye kurduğu kanlı rampalara kafa yorsun, bunu dert edinsin" dedi.
Bu, parti değil demokrasi meselesidir

Bu, parti değil demokrasi meselesidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumu öncesinde Kayseri’ye geldi. Sarız ilçesinde vatandaşla buluşan Kılıçdaroğlu, “Bu bir parti, seçim meselesi değil, demokrasi meselesidir” dedi...
OHAL’E İHTİYAÇ YOK

OHAL’E İHTİYAÇ YOK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, “Türkiye’nin terörle ve darbecilerle mücadele etmek için OHAL’e ihtiyacı yok” dedi.
 ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMADIK

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMADIK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Üzülerek ifade edeyim, hem şehitlerimizin yakınları için hem de gazilerimiz için siyaset kurumu olarak üzerimize düşeni yapmadık” dedi.
DDK'YA 'PARALEL' talimatı

DDK'YA 'PARALEL' talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, paralel devlet yapılanmasıyla mücadelede Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) "Her kurumumuzu denetleyeceksin, her kurumda bu tür kim varsa tespit edip hemen yargıda bu...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster