PAZARCI ESNAFI İLK GÜNDEN İSYAN ETTİ!!!

Çorlu Belediyesi tarafından yapılan Kapalı Salı Pazarı’nda pazarcı esnafı ilk günden yaşanan su baskınları nedeni ile isyan etti.
12.03.2019
2293 kez okundu

Çorlu Belediyesi tarafından 25 milyonluk yatırım ile yapılan Kapalı Salı Pazarı’nda pazarcı esnafı, yağan yağmur sonrasında inşaatta yetersiz yağmur suyu boruları nedeni ile yaşanan su baskını sebebi ile isyan etti. Pazarcı esnafı, “Daha ilk günden yağan sağanak yağış sonrasında bütün ürünlerimiz zarar gördü. Yağmur suyu boruları patladı, tezgahlarımız su altında kaldı. İlk gün açtığımız tezgahımızı kapatmak zorunda kaldık.”dedi.


VATANDAŞLAR OTOPARKTA YER BULAMADI
Pazarcı esnafının yanı sıra ilk gün kapalı pazar yerinde alışverişe gelen vatandaşlar da, otopark sıkıntısı nedeni ile isyan etti. Vatandaşlar, “Belediyemiz bir işi de düzgün yapsın. Kapalı bir  pazar yeri inşaatı yapıyorsun ama otopark sorununu çözemiyorsun. 25 milyon TL ile bu kadar oluyor herhalde. Kaldırımlar, site bahçeleri, okul önleri her yer dolu. Araçlarımızı yol kenarına bırakarak pazar yerine ulaşabildik. Ayrıca pazar yeri dışarıdan daha soğuk. Sözde kapalı pazar yeri.”diyerek tepki gösterdi.


SÖZDE KAPALI PAZAR YERİ
Vatandaşlar ayrıca kapalı Pazar yerinin sözde kapalı olduğunu belirterek çatısının kapalı olduğunu ve yan taraflarının açık olması sebebi ile iç kısımların aşırı rüzgar aldığını dile getirdi.


RESMİ DEVİR YAPILMADI
Pazarcı esnafından edindiğimiz bilgilere göre sadece kura çekiminin yapıldığı, kendilerine resmi devir işlemlerinin yapılmadığını ve mağdur olduklarını belirterek ne Çorlu Belediyesinin ne de Pazarcılar Odasının kendilerine açıklama yapmadığını ifade etti.
Tutku AKBAŞ