PATATES TARLASINDA MUTLU SON

Çorlu’da yılan hikayesine dönen ve çalışmaları yavaş ilerleyen Aşık Veysel Sokak üzerindeki yol bakım onarım çalışmaları tam 5 ay sonra sona erdi.
04 08 2020
1058 kez okundu

Çorlu’da uzun zamandan bu yana devam eden alt yapı ve yol çalışmaları vatandaşları canından bezdirmişti. Aşık Veysel Sokak üzerinde bir türlü bitirilemeyen çalışmalar nedeniyle vatandaşlar belediye yetkililerine ateş püskürüyordu. Nihayet çalışmaların sürdüğü Aşık Veysel Sokak çevresinde yaşayanlar tam 5 ay sonra mutlu sona kavuştu.BU KEZ ÇIPLAK AYAKLA POZ VERMEDİLER
Geçtiğimiz haftalarda aynı yol üzerinde bulunan Dadaloğlu Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar sona ermiş, Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yaptıkları çalışmanın sondan Çorlu’ya ilk defa asfalt atılmış gibi sevinçle karşılayıp çıplak ayakla asfalt üzerinde poz vermişti. Aşık Veysel Sokak üzerinde yapılan çalışmaların sona ermesinin ardından ekiplerin bu sefer poz vermemesi dikkatlerden kaçmadı.
SÜRÜCÜLER SANAYİYE GİTMEKTEN KURTULDU
Öte yandan yolu kullanan sürücüler de patates tarlasının andıran güzergahın yenilenmesini sevinçle karşılayarak, “Nihayet bir işi sonunda becerebildiler. Artık yolu kullandıktan sonra sanayiye gitmeyeceğiz. Darısı inşallah diğer yolların başına. Bir an önce onlar da tamamlanır.” diye konuştu.BU DURUMDAN UTANDILAR MI?
Çevredeki esnaflar ise yılan hikayesine dönen Aşık Veysel Sokak üzerindeki çalışmaların aylar sonra bitirilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek; “Sevinelim mi? Üzülelim mi? Bu kadar yeri 5 aydan bu yana bitiremediklerine mi üzülelim? Yoksa daha da uzun sürmediği için sevinelim mi? Çorlu’da gelişigüzel çalışmalar yapmaya devam ettikleri sürece biz isyan etmeye devam ederiz. Aylardan bu yana bitiremedikleri için herhangi bir yetkili acaba bu durumdan utandı mı?” şeklinde konuştular.
HEPSİ KARA DÜZEN İŞ YAPIYOR
Çevre sakinleri ise bu yolun kazılmaya başlandığı zamanın yaklaşık 5 ay önce olduğunu belirterek; “Kış bitti, ilkbahar bitti, hele şükür yaz aylarının sonuna doğru çalışmaları bitirebildiler. Çamur gördük, toz gördük, ne cam açabildik ne balkona çıkabildik. Bir çalışmanın bu kadar uzun sürmesinin sebebini ise kimse bilmiyor. Bir yetkili de çıkıp buradaki çalışmalarla ilgili bir açıklama yapmadı. Ne yapıldı, ne tür çalışmalar yaptılar da 5 ay sürdü, kimsenin haberi yok. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden tutun, TESKİ’ye, TESKİ’den Çorlu Belediyesi’ne kadar hepsi kara düzen iş yapıyor. Ne tedbir aldılar, ne doğru düzgün bir çalışma yaptılar. Aylar sonra da asfalt attılar” diye konuştular.
Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600