PARKLARA AYDINLATMA DİREKLERİ DİKİLDİ

Gazetemiz DEVRİM’in gündeme getirdiği ‘Bu Ne Rezillik?’ başlıklı haberimizde yer alan parkların karanlık olması ile ilgili belediye harekete geçerek aydınlatma direkleri dikmeye başladı.
13 09 2019
227 kez okundu

3 Eylül 2019 tarihinde Gazetemiz DEVRİM’in gündeme getirdiği “Bu Ne Rezillik?” başlıklı haberimizde yer alan parkların karanlık olması ile ilgili belediye harekete geçerek aydınlatma direkleri dikmeye başladı.
Çorlu’nun hemen hemen her bölgesinde parklara hava karardığı zaman vatandaşlar gidemiyor. Yaşadıkları bu durumdan rahatsızlık duyduklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden parkın aydınlatılmasını istedi. Vatandaşlar, “Bütün parklarda gece aydınlatmaları açıkken bizim parkımızda kapalı. Yetkililer, tasarrufu parkların elektriğini kapatarak yapıyor herhalde. Biz de diğer bölgelerde parklara giden vatandaşlarımız gibi çoluk çocuk hep birlikte yazın son günlerinde parkta keyif yapmak istiyoruz. İnşallah yetkililer kış gelmeden parkı aydınlatır” diyerek sitem etmişti. Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir genelindeki parklarda aydınlatma çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, vatandaşların huzur ve güvenliği için parklarda tedbir almaya devam ettiklerini söyledi.


TREDAŞ, PARKLAR BELEDİYENİN SORUMLULUĞUNDA
Haberimiz ile ilgili olarak TREDAŞ yetkilileri, park alanlarının belediyenin sorumluluğunda olduğunu dile getirerek olay ile ilgilerinin bulunmadığını ifade etmişti.
KARANLIK PARK KALMAYACAK
Başkan Yardımcısı Tunçcan şehir genelinde sorumluluk alanlarındaki tüm parkların aydınlatılması için çalışmalarını sürdürdükleri belirterek, "Parklarımızın büyük bir kısmında aydınlatma mevcut. Dönem dönem yenileme çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimizin yaptığı kontroller ve vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda aydınlatması olmayan parklarda da çalışma başlattık. Karanlıkta kalan park kalmayacak. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği bizim için çok önemli. Özellikle çocuklarımızın oynadıkları park alanlarına daha çok özen göstermeye gayret ediyoruz. Çorlu’muz için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600