ÖZEL SPORCUMUZ MERT BALLI TÜRKİYE 5.

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mert Ballı Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye beşincisi oldu.
13.02.2018
390 kez okundu

2-4 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda 5 grup üzerinden yapılan şampiyonada sporcumuz C grubunda yer aldı.Kayserili sporcuyu 3-0, Adıyamanlı sporcuyu 3-0 yenerken Samsunlu sporcuya 3-2 mağlup oldu ve gruptan ikinci olarak final oynamaya hak kazandı. Final maçlarında Konyalı sporcuyu 3-0 yenerek bir üst tura çıkan sporcumuz Samsunlu rakibi ile yaptığı maçı 3-1 kaybederek Türkiye 5. oldu.
Özel Sporcumuz Mert Ballı Türkiye Şampiyonası finallerine kalırken Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) 1. Bölge Marmara ve 2. Bölge Karadeniz Masa Tenisi Şampiyonası Antalya’da yapılmıştı. Şampiyonaya katılan ÇBSK sporcusu Mert Ballı, rakiplerini mağlup ederek 2018 yılı Marmara Şampiyonu oldu. İstanbul ve Çanakkaleli rakiplerini 3-1 ve final maçında Bursalı rakibini 3-0 mağlup ederek Marmara Bölge Şampiyonu olurken sporcumuz Mert Ballı, 2-4 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.
Tutku AKBAŞ