OTOBÜS DURAKLARI PARK YERİ OLDU

Çorlu’da duraklara park eden araç sahipleri yüzünden otobüsler durağa giremiyor ve cadde üzerinde yolcu almak zorunda kalıyor.
10.09.2019
458 kez okundu

Atatürk Meydanı’nda bulunan otobüs durağında sorumsuz araç parkları hem otobüs sürücülerini hem de vatandaşları bıktırdı. Gazetemiz Devrim’e şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, “Şehir merkezindeki yolcu durakları hemen hemen her gün ve de trafiğin en yoğun olduğu saatlerde umursamaz araç sahipleri tarafından sık sık işgal altında diyebiliriz. Böyle olunca da duraktan otobüslere binebilmemiz olanaksız. Korka korka cadde ortasında otobüslere binip inmek zorunda bırakılıyoruz. Aslında bu durum başta biz yolcular olmak üzere şehir içi trafiğini de olumsuz etkilemektedir. Bu böyle devam eder de yetkililerce bir önlem alınmazsa, Allah korusun, olası bir tehlike yaşanabilir.”dedi.
HEMEN YANI BAŞINDA OTOPARK BULUNUYOR
Gelişi güzel duraklara araçlarını bırakan sürücülerin Atatürk Meydanı’nda bulunan otoparka girmeyerek duraklara bırakmasını eleştiren vatandaşlar, “Sürücülerin araçlarını durakta bıraktığı yerin hemen yanı başında otopark bulunuyor. Ne yazık ki duyarsız sürücüler, 5-10 TL otopark parası vermek yerine durakları işgal ediyor. Bu sürücülere gerekli cezalar kesildikten sonra bir daha duraklara değil, otoparklara araçlarını bırakırlar.”dedi.
TRAFİK EKİPLERİ YETİŞEMİYOR
Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerinin gün boyunca sürdürdüğü çalışmalar kapsamında otobüs duraklarına hatalı şekilde park eden sürücülere çok sayıda cezai işlem uygulanırken, trafik ekiplerinin sayısının az olması da parkların önüne geçemiyor. Çorlu’da trafik ekiplerinin sayısının arttırılması bekleniyor.


Levent SİLİSTRE