OMURTAK CADDESİ KÖSTEBEK YUVASINA DÖNDÜ

Çorlu’da hafta sonu aralıksız bir şekilde etkili olan sağanak yağış nedeni ile Omurtak Caddesi'nde oluşan çukurlar nedeni ile cadde köstebek yuvasına döndü.
15.04.2019
589 kez okundu

Hafta sonu Çorlu’da etkisini aralıksız bir şekilde sürdüren sağanak yağış sebebi ile Omurtak Caddesinde büyük çukurlar oluştu. Pazar günü oluştuğu belirtilen çukurlar nedeni ile araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Birçok araç sürücüsü Pazar günü olması sebebi ile araçlarında meydana gelen hasarları onarmak için usta bulamadı. Vatandaşlar, “55 İlden büyük Çorlu’nun yolları ne yazık ki ortada. En ufak bir sağanak ya da şiddetli yağış sonrası ya yollar göle dönüyor ya da yollar çukur oluyor. Araç lastiklerinin patlaması, ön takımların arızalanması hep bizim cebimizden çıkıyor. Bir işi de düzgün yapsalar. Çorlu bunu hak etmiyor!”diyerek tepki gösterdi.


FEN İŞLERİ MÜDAHALE ETTİ
Pazartesi günü mesaisinin ardından caddenin çöken ve bozuk olan kısımları, Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından onarıldı. Yapılan yama çalışmasının ardından vatandaşlar, Çorlu Belediyesi’nin cadde üzerinde kalıcı çözümler üretmesi gerektiğini vurguladı.


Tutku AKBAŞ