ÖMÜR BOYU YAŞADIKLARINI BİR DAKİKADA YAŞAYAMADILAR

Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği “Engelli misiniz? Engel siz misiniz?” programında engelli vatandaşların yaşadıkları zorlukları empati yoluyla katılımcılara aktardı.
18 05 2019
528 kez okundu

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi, Orion AVM’de Engelli misiniz? Engel siz misiniz?” etkinliği düzenledi. “Birbirimizi anlamak için bir dakika engelli olabilir misiniz?” ve “Biraz empati yeter” konu başlıklarının ele alındığı etkinlikte katılımcılar, engelli vatandaşların ömür boyu yaşadıkları sıkıntıları bir dakika içinde yaşayamadı. Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Canan Naciye Yurdseven, “Engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta yaşadıkları sıkıntıları sağlıklı bireylerin kurulan parkurlarda yaşadıklarını anlamak amacıyla bu programı düzenledik. Onlar, sizin az önce yaşayacağınız deneyimi ömür boyu yaşıyor. Bir dakikada engelli vatandaşlarımızın neler hissettiklerini ve yaşadıklarını anlayabilirsek, engelsiz bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olacağız.”dedi.


Açılışa Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, AK Parti Çorlu Belediye Başkan Adayı Serkan Erçili, Orion AVM Genel Müdürü Meral Arı Bostan ve davetliler katıldı. Engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları ve zorlukları anlamak amacıyla kurulan parkurda oldukça zorlanan davetliler, engelli vatandaşların ömür boyu yaşadıkları zorlukları bir dakikadan az bir sürede bile yaşayamadı.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600