OKULA KÜTÜPHANE KURDULAR

Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, geçtiğimiz günlerde ilçenin belirli bölgelerinde başlatmış olduğu “Kitapsız Okul Kalmasın” kampanyası kapsamında Seymen İlkokulu’na kütüphane kazandırdı.

Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından, Seymen Mahallesi’ne kütüphane kazandırılması için başlatılan “Kitapsız Okul Kalmasın” kampanyası başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı. Çorlu’nun dört bir yanında standlar açarak bağışçılardan kitap toplayan Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Seymen Mahallesi’ndeki Seymen İlkokulu’na kütüptahe kazandırdı. Kütüphaneye kazandırılan kitapları raflara Seymen İlkokulu öğrencileri, Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu ve Mektebim Okullar Çorlu Kampüsü öğrencileri ile beraber yerleştirdi. Çorlu Kent Konseyi Gençlik Merkezi Başkanı Onurcan Kaynak yaptığı açıklamada, “Çocuklarımıza iyi bir kütüphane kurabilmek için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Gerek projeksiyon, gerek akıllı tahta gerekse masa, sandalye temin ediyoruz. Bütün halkımız ister yeni kitap isterse okunmuş kitap olarak aldığı kitapları da bağış yapabilir. Herkesin bağışlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Yeni kitaplara ve kütüphaneye kavuşan Seymen İlkokulu öğrencileri de bağışçılara ve Gençlik Meclisindeki büyüklerine teşekkür etti. Öğrencilerin yaşadığı sevinç ve mutluluk da gözlerden kaçmadı.
Tutku AKBAŞ

 

 

Diğer Haberler

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİNE ZİYARET

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİNE ZİYARET

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkan Vekili Cemal Çiçek'i ziyaret etti.
Minik dostlarımız güvende

Minik dostlarımız güvende

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar vatandaşların takdirini kazanmaya devam ederken yaz sıcaklarında sokaktaki dostlarımızın olumsuzluk yaşamama...
7 büyüklüğünde deprem bekleniyor

7 büyüklüğünde deprem bekleniyor

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, Marmara Bölgesi'nde önümüzdeki 20 yıl içinde 7 büyüklüğünde bir deprem beklediğini belirterek “Marmara Denizi'ndeki depremlerin yaratacağı tsunami kıyılar ...
ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çorlu’nun çeşitli mahallelerinde asfalt serim ve onarım çalışmalarına devam ediyor.
ALTIN ALIP SATACAKLAR DİKKAT

ALTIN ALIP SATACAKLAR DİKKAT

Çorlu Güleryüz ve Omurtak Kuyumculuk işletmecisi Necmettin Oral, altın alıp satacaklara bilgilendirmede bulundu.
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster