OKULA KÜTÜPHANE KURDULAR

Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, geçtiğimiz günlerde ilçenin belirli bölgelerinde başlatmış olduğu “Kitapsız Okul Kalmasın” kampanyası kapsamında Seymen İlkokulu’na kütüphane kazandırdı.
08.06.2017
811 kez okundu

Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından, Seymen Mahallesi’ne kütüphane kazandırılması için başlatılan “Kitapsız Okul Kalmasın” kampanyası başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı. Çorlu’nun dört bir yanında standlar açarak bağışçılardan kitap toplayan Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Seymen Mahallesi’ndeki Seymen İlkokulu’na kütüptahe kazandırdı. Kütüphaneye kazandırılan kitapları raflara Seymen İlkokulu öğrencileri, Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu ve Mektebim Okullar Çorlu Kampüsü öğrencileri ile beraber yerleştirdi. Çorlu Kent Konseyi Gençlik Merkezi Başkanı Onurcan Kaynak yaptığı açıklamada, “Çocuklarımıza iyi bir kütüphane kurabilmek için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Gerek projeksiyon, gerek akıllı tahta gerekse masa, sandalye temin ediyoruz. Bütün halkımız ister yeni kitap isterse okunmuş kitap olarak aldığı kitapları da bağış yapabilir. Herkesin bağışlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Yeni kitaplara ve kütüphaneye kavuşan Seymen İlkokulu öğrencileri de bağışçılara ve Gençlik Meclisindeki büyüklerine teşekkür etti. Öğrencilerin yaşadığı sevinç ve mutluluk da gözlerden kaçmadı.
Tutku AKBAŞ