OKUL YOLU ÇİLE DOLU

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile bu yıl hizmete giren Çorlu Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi yolunun olmaması hem sürücüleri hem de okula giden öğrencileri zor durumda bırakıyor.
12 09 2019
369 kez okundu

İlçemizde bu yıl hizmete giren Çorlu Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi okul yolunu kullanan sürücüler ve öğrenciler, yolun bir an önce yapılmasını istedi. Çocuklarını okula bırakmak için yolu kullanan veliler de yaşanan durumdan rahatsız olduklarını belirterek, “Şimdilik yolda çukurların içinden, tarlanın içinden geçerek okula varabiliyoruz. Ne yazık ki yolumuz çukurlarla dolu olduğu için araçlarımız da zarar görüyor. Kışın yağmur yağdığında yollar çamur deryasına dönecek. Hangi anne baba çocuğunun okula çamur içinde girmesini ister” diye sordu.
ÖZEL OKULLARA AYRICALIK YAPIYORLAR
Öte yandan vatandaşlar, Çorlu’da bazı özel okulların daha hizmete girmeden yollarının yapıldığını dile getirerek, “Bazı özel okulların yolları daha okullar açılmadan tamamlanıyor. Bizim okulumuz özel olmadığı için herhalde yapmak istemiyorlar. Belediyemiz, özel okullara gösterdiği yol ayrıcalığını bu okula da göstermesini bekliyoruz” dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600