OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Malkara ilçesinde 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla “OKUL GÜVENLİĞİ” toplantısı yapıldı.
13.09.2018
372 kez okundu

Halk Eğitimi Merkezi çok amaçlı salonunda düzenlenen toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Refet Çeviker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Tarım Müdürü Pasin Akbulut ile okul müdürleri katıldı.
TÜTÜN ÜRÜNLERİ VE İÇKİ SATIŞI YASAK!
Toplantıda konuşan Kaymakam Erkan Karahan, “Önümüzdeki eğitim öğretim yılını sıkıntısız bir şekilde başarıyla tamamlamayı hedefliyoruz.
Yıl içerisinde sık sık bir araya geleceğiz. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim sezonu geçireceğimize inanıyorum.
Bu yıl tüm okullarda; İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan birer kişi  ‘Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi’ olarak vazifelendirilecek ve aylık asayiş raporu hazırlanacaktır. Okullara en az 100 metre mesafesine kadar tütün ürünleri ile alkollü içki satışının önlenmesi sağlanarak, çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan ötelemeyi amaçlıyoruz.
Okul Müdürlerince, Okul Aile Birliği toplantılarında öğrencilerimizin sigara ve her türlü kötü alışkanlıklardan korunması için gerekli tüm tedbirlerin alınması sağlanacaktır. Öğrenciler ve gençlerimiz her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutulacaktır” dedi.

OKUL ÖNLERİNDE SIKI DENETİM
Konuşmasında, okul önlerinde ve çevrelerinde sıkı denetim yapılacağını belirterek şüpheli görülen kişilerin dolaşmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini, gerektiğinde didik didik aranacağını dile getirdi.
Herkesten bu konuda duyarlılık göstermesini istedi. Öğrencilerin sağlığı açısından okul çevresindeki bakkal ve büfelerin sık sık denetleneceğini belirtti.
İlçedeki metruk binalar konusuna da değinen Kaymakam Karahan, uyuşturucu ile mücadele konusunda gerekli tedbirlerin alındığını kaydetti.
Toplantıda söz alan katılımcılar görüş, talep ve önerilerini dile getirdiler.
Önder TABAK