OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN ‘MEKİK GÜNܒ ETKİNLİĞİ

Malkara Gazi Ömer Bey Camii avlusunda Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifi dolayısıyla idrak edilen Mevlit Kandili dolayısıyla Lokma Günü etkinliği düzenlendi.
10 11 2019
297 kez okundu

İki Cihan Güneşi Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifi dolayısıyla idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer almaktadır. Dünyanın her bölgesindeki Müslümanlar bu geceyi Mevlit Kandili olarak kutluyor. Bu vesile ile Malkara Gazi Ömer Bey Camii avlusunda Lokma Günü etkinliği düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlikte, Okul Aile Birliği Başkanı Burcu Çelik, Başkan Yardımcısı Büşra Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri Yeliz Kahraman, Emine Palabıyık ve Emine Ulu tarafından pişirilen mekikler vatandaşlara dağıtıldı.
‘BİR HAYRA VESİLE OLMAK İSTEDİK’
Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Büşra Özdemir Devrim Gazetesine yaptığı yazılı açıklamada; “Peygamberimizin doğum günü olan bu kutlu günde başta Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in beraberinde müjdelediği tek komutan olan Fatih’in ve okulumuza da adını veren Fatih’in sağ kolu olan Gazi Ömer Bey’in ve tüm ölmüşlerimizin ruhuna Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğince böyle bir hayra vesile olmak istedik. Çünkü bir okulun üyeleri olarak biliyoruz ki, milli ve dini değerlerimizi yaşattıkça birlik ve beraberliğimizi koruyabiliriz. Okulumuzca tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutluyor ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.
Dilek Sarrafiye sahibi Adem Keçeli, Kasap Arif Pekgöz ve Beden Eğitimi Öğretmeni Özcan Sarıbaş ile Okul Aile Birliği üyeleri de herkesin Mevlit Kandili’ni kutladılar.


Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600